niedziela, 09 luty 2020

Bezpłatny poczęstunek dla osób samotnych, w ełckiej restauracji

 „WŚRÓD LUDZI MOŻNA BYĆ TAKŻE SAMOTNYM ” – Z KSIĄŻKI PT. „MAŁY KSIĄŻĘ”

 "Bezglutenowa Anula” –  restauracja serwująca dania bezglutenowe, wegetariańskie i wegańskie oraz wypieki - upiecze dla Was pyszny tort bezowy. Pierogarnia Babci Frani przygotuje wyśmienity obiad, kawę i ciasto. Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia zadba o ekologiczną – zieloną dekorację stołu oraz dowóz osób, które same nie mogą dotrzeć a także niespodziankę, a Wy po prostu przyjdźcie ♥ Jeśli ze względów zdrowotnych nie możecie przyjść, a chcielibyście być - zadzwoń- przyjedziemy po Ciebie. 

Sponsorem wydarzenia są dwie ełckie, bardzo życzliwe firmy, bez których wsparcia, wydarzenie nie byłoby możliwe: Impress Decor Polska Sp. z o.o. i EnergoUtil Sp. z o.o.

Projekt „Ełk z sercem”, to efekt współpracy Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia z wolontariuszami Szlachetnej Paczki, których wkład w akcję jet nieoceniony i za który bardzo dziękujemy.

Ludzie są wszędzie. Ale my, dziś najwięcej czasu spędzamy w słuchawkach, z głową w tablecie, rozmową przez ekran komputera, zasypiamy zmęczeni z telefonem. O przyjaźni zapewniamy przez messengera – że jesteśmy, wspieramy - słowami, ale w rzeczywistym świecie nas nie ma. Znajomości na facebooku, to setki, czasami tysiące osób – i nie przeszkadza nam to, że pozornych!? Więcej "e-techniki", więcej sklepów, więcej pracy, więcej pieniędzy… a nas? Nas coraz mniej. Jak to jest, że technologia, która daje nam tyle możliwości, mogłaby nas łączyć -dzieli? Setki nowoczesnych narzędzi do komunikacji wypiera rozmowę, odbiera spotkania prosto w oczy – te najbardziej wartościowe, pchając nas w pułapkę osamotnienia…

Samotność nie musi być „zła”, może być wyborem, co innego osamotnienie - przeszkoda, której człowiek sam nie potrafi przezwyciężyć. Życie bez ludzi, bez rodziny, bez przyjaciół bywa bardzo trudne. To serdeczne relacje międzyludzkie sprawiają, że świat jest piękniejszy.

- Ja bardzo Wam dziękuję za te prezenty, za tę pomoc.

- Potrzebuje Pani jeszcze czegoś?  - Ja już wszystko mam, najgorsza jest ta samotność, że nie mam z kim porozmawiać, wypić kawy, wyjść na spacer – te słowa jednej z Pań, podczas wizyty w jej domu, wraz ze „Szlachetną Paczką” zapadły nam bardzo w pamięci.

Serdecznie zachęcamy Was – zapukajcie do samotnego sąsiada, sąsiadki, Pani z klatki obok, spójrzcie przyjaźnie na znane – nieznane, obce osoby, zaproście ich i przyjdźcie z nimi na pyszną kawę, ciasto, tort bezowy i obiad do restauracji. Może traficie na swoją bratnią duszę z którą będziecie mogli wypić kawę, pójść na spacer, porozmawiać?

Warto otwierać się na innych ludzi. Mimo różnych poglądów –  różnorodność wzbogaca nas samych. Niech spotkanie "prosto w oczy" stanie się dla nas na nowo przeciwwagą dla pozornych znajomości, e-bliskiści, e-relacji. 

Uroczystość będzie miała miejsce w Pierogarni Babci Frani przy ul. Nadjeziornej w Ełku, w dniu 14 lutego (walentynki) 2020 r.,godz.12.00 – 14.00. Nic nie musicie, po prostu przyjdźcie! 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia.

♥Sponsorem akcji jest : Impress Decor Polska Sp. z o.o. oraz  EnergoUtil Sp. z o.o.

♥ http://energoutil.pl/

https://www.impress.biz/pl/

Gościć będzie Was Pierogrania Babci Frani. 

Serdecznie zapraszamy!

Więcej- KLIK 

Nr tel do kontaktu:  +48 511 589 675

 

ulotka 7