Rozmowy z ełczanami

Wideo - całość konferencji prasowej 

Choć do Sejmu kandyduje pierwszy raz, to już z czołowej pozycji nr 3  (OKRĘG WYBORCZY 35 ). Na sesjach rady miasta, dał się poznać jako bardzo dobrze przygotowany merytorycznie radny, dociekliwy, rzeczowy, stawiający na dialog między podziałami. Spory zwykł "gasić" rzeczowo, oczekując jasnych argumentów w debacie, dociekliwy podczas powstających niejasności, pośród młodych radnych wyróżnia się wiedzą - nie ograniczającą się do pustych haseł. Gdy politycy odwiedzają rynki, dożynki - często pierwszy raz po czterech latach, nie idzie za tłumem, choć rzecz jasna, tłum to podpisy, głosy i większe szanse. 

  - Podziwiam i szanuję rolników za ich ciężką pracę - za wstawanie o świcie i kładzenie się spać tuż przed północą. Za pracę w dni robocze, niedziele i święta, bo natura rządzi się swoimi prawami! Podziwiam, również za odwagę i prowadzenie swoich gospodarstw w ciągłej zmianie i w braku poczucia bezpiecznej przyszłości. Jednak nie jestem w stanie, właśnie z szacunku dla polskiego rolnika i polskiej rolniczki, pojechać na wielkie święto Dożynek, tylko po kilka fot, bo akurat jest kampania wyborcza, a ja akurat kandyduję. Takie zachowanie byłoby nieszczere, a ja z moimi Wyborcami chcę być fair! -  czytamy na Jego fanpage'u. 

Podczas dzisiejszej konferencji Lewicy, w Ełku znów dumnie z ust Huberta Górskiego wybrzmiały słowa o wolności i równości.

- Wolność , współpraca i wspólnota to wartości, które zjednoczyły pod wspólnym szyldem wiele ugrupowań lewicowych. - W polskim Parlamencie potrzebna jest Lewica, bo bez niej, przez ostanie cztery lata widzieliśmy co się działo.  - Dla Warmii, Mazur i Ełku, potrzebni są posłowie i posłanki traktujący wyborców poważnie, będący wśród ludzi na co dzień, a nie tylko z garścią obietnic wyborczych w kampanii. Ale też parlamentarzyści tłumaczący się przed ełczanami, przed mieszkańcami Warmii i Mazur, z tego co robią i z tego jak pracują, by nigdy więcej żaden parlamentarzysta nie pomyślał nawet o tym, żeby przekazać mieszkańcom informację, że nie będzie się tłumaczyć. Posłowie i posłanki są po to, żeby tłumaczyć się notorycznie swoim wyborcom z tego co robią i co czynią. - Program Lewicy nie jest programem przeszłości, nie jest programem na "tu i teraz", a jest programem przyszłości, programem opartym o doświadczenie i dobre rozwiązania, które zostały wypracowane przez pokolenia. Programem, dzięki któremu wspólnie zbudujemy Polskę jutra, Polską XXI wieku.

Kilka punktów programowych Lewicy:

 • przeniesiemy do średnich miast ¼ urzędów centralnych, w Ełku będzie urząd centralny, który będzie dawał nowe miejsca pracy, który będzie generować rozwój naszego miasta i regionu
 • do 2035 roku większość energii będzie pochodziła z OZE, a kopcące kominy przejdą do historii
 • wprowadzimy rozliczanie się firm przez Internet
 • każdy będzie równy wobec prawa, nieważne jakie zajmuje stanowisko, jakiego jest stanu
 • leki i sprzęt medyczny taki jak aparaty słuchowe czy pompy insulinowe, wydawane będą na receptę za 5 zł
 • dzieci, kobiety w ciąży i seniorzy, leki i sprzęt medyczny będą dostawać za darmo
 • powstaną nowe miejsca w żłobkach i żłobki te będą za darmo, tak, żeby młodzi rodzice mogli swobodnie pójść do pracy
 • na pewno zachowamy program 500 plus, bo jest to program, który pozwala Polskim rodzinom na godne życie
 • alimenty będziemy ściągać jak podatki, jeśli będziemy mieć dłużnika alimentacyjnego to po roku będzie ściągany tak jak dług podatkowy
 • wprowadzimy darmowe zabieg In Vitro, tak by program był finansowany przez Państwo i mogły rodzić się kolejne pokolenia maluchów
 • wprowadzimy gwarantowaną, minimalną emeryturę w wysokości 1600 zł tak, aby każdy emeryt i emerytka w Polsce nie musieli się martwić o to, za co jutro kupią chleb
 • inwestycje infrastrukturalne w naszym województwie będą realizowane, a nie tak jak się dzieje to dotychczas, obiecywane podczas kampanii, dzisiaj jak widzimy są wielkie obsunięcia i kiedy zostaną zrealizowane – nie wiemy
 • przywrócimy mały ruch graniczny, to co jest istotne w naszym województwie, zwłaszcza w północnej części , mały ruch graniczny to dobra współpraca z sąsiadami, to również rozwój biznesu Warmii i Mazur, a ten biznes to rozwój naszej przyszłości

Co oferuje swoim wyborcom? Dlaczego kandyduje?

 - Polacy zasługują na takich parlamentarzystów, którzy nie zapomną o wyborcach tuż po wygranej i będą realizować skuteczne działania w trosce o nasz region przez kolejne 4 lata.
Pragnę by decyzje, dotyczące naszego regionu podejmowane na szczeblu centralnym, były wnikliwie analizowane i opierały się na dziedzictwie i doświadczeniu ludzi tu żyjących. Ludzi od lat działających na rzecz lokalnego samorządu i będących blisko Wyborców! Tylko dzięki temu, doprowadzimy do stabilnego i bezpiecznego rozwoju ziemi warmińsko – mazurskiej.
Moim marzeniem jest by Warmiacy i Mazurzy w końcu mogli żyć godnie i spokojnie wiedząc, że jutro będzie dobrym czasem dla ich rodzin, przedsiębiorstw i organizacji.
Jako kandydat zjednoczonej lewicy jestem gotów do reprezentowania wartości i interesów ziemi z której się wywodzę – ziemi Warmińsko – Mazurskiej! - mówi. 

 - Na pewno nie znikam z Ełku! Liczę, że dzięki właściwemu wyborowi, centrum będzie bliżej Ełku. Do zobaczenia na wyborczym szlaku mazurskich i warmińskich wsi, miast i miasteczek! - zapewnia! 

- Czas najwyższy na zmianę pokoleniową, bo uważam, że młodzi, ale już doświadczeni, dynamiczni, nasi reprezentanci, winni urządzać nam przyszłości i naszych dzieci i wnuków, a nie -przepraszam za określenie -stetryczali dziadkowie, którzy żyją przeszłością i wspomnieniami, a za wzorce przyjmują i chcą zmusić nas do ich naśladowania, te z XX i to początków XX wieku – mówił Jerzy Czepułkowski.

69871504 518996418851193 4677866757174591488 n