Dzień Dobry przy kawie

"Dobre słowa - telefon dla seniorów"

czwartek, 02 kwiecień 2020

Coraz częściej słyszymy starsze osoby, które mówią: "wolę umrzeć na chorobę niż z samotności" albo "kto wyśle po mnie karetkę? po co?".
Dlatego Szlachetna Paczka uruchomiła nowy projekt: "Dobre słowa - telefon dla seniorów". W tych trudnych czasach możemy powiedzieć seniorom NIE JESTEŚCIE SAMI i zaoferować wsparcie emocjonalne. A że wierzymy w mądrą pomoc, która nie szkodzi, nasz telefon będą odbierać w pierwszej kolejności specjaliści: psychologowie i terapeuci.

 - Jeśli senior będzie chciał utrzymywać stały kontakt, wtedy zaopiekuje się nim nasz Wolontariusz, nie incydentalnie, ale stale, bo PACZKA to relacje, nie epizod.Chcemy, żeby informacja o telefonie pojawiła się wszędzie tam, gdzie osoba starsza może je zobaczyć np. szpitalach, domach opieki, DPSach.

Nie uda się to bez Waszej pomocy. Pomóżcie nam pomagać.Tutaj są plakaty.

Można je wydrukować, wysłać znajomym, przykleić na klatce schodowej, wszędzie tam, gdzie osoba starsza może je zobaczyć.
Zróbmy to razem.

➡️ pionowy: https://bit.ly/szlachetnyplakat_pion
➡️ poziomy: https://bit.ly/szlachetnyplakat_poziom

Samotność to prawdziwy koszmar. Aby ją pokonać, wystarczy drugi człowiek. Zobacz raport o samotności przygotowany przez Szlachetną Paczkę:  KLIK