wtorek, 25 luty 2020

Ambasadorzy Miłości w Ełku

Wiele lat temu wybrali i  wytrwali, z wiatrem i pod wiatr. Szczęście, to chyba wielkie kochać i strzelić w dziesiątkę - na zawsze. Wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie odbyło się dziś 25 lutego (wtorek) w Urzędzie Miasta. Prezydent Ełku uhonorował kolejne pary, które wspólnie przeżyły co najmniej 50 lat.

Sekret na długie życie małżeńskie znajdziecie tu: KLIK    

akopid

 „Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas,

gdy kocha się zawsze w radości i smutku,

 bez względu na dobry czy zły czas.”

(Jan Paweł II)

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznaje Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. Odznaczenie otrzymują pary z co najmniej 50 – letnim stażem małżeńskim. W imieniu Prezydenta RP medale wręczył małżonkom prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz w towarzystwie kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Urszuli Ejsmont.

Uroczystość wręczenia medali odbyła się 25 lutego 2020 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku. W tym roku była to pierwsza uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale otrzymało łącznie 13 par małżeńskich.

Medale zostały przyznane łącznie 13 parom małżeńskim, w tym:

  • trzy pary z 52 – letnim stażem
  • dziesięć par z 51 – letnim stażem

Żeby otrzymać medal za długoletnie pożycie małżeńskie, małżonkowie lub najbliżsi, powinni złożyć wniosek o przyznanie takiego odznaczenia w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ełku.

bitimaz 1

bitimaz 2

bitimaz 3

IMG 5999

IMG 6036

biaprezndd

abeby

aaotys

amisia

aufom

amiłosć

aoto

alovety3

amonikawer

abiloortryr

alober