wtorek, 25 luty 2020

Historia, na którą nikt w Ełku nie jest gotowy...

 "W pięknym mazurskim mieście, nad brzegiem jeziora wody, zaczyna się historia, na którą nikt w Ełku nie był gotowy".

Zabójstwo jest zawsze zabójstwem...bez względu na okoliczności, jednak bez cienia wątpliwości, śmierć ełczanki, Moniki B., była wyjątkowo okrutna. Do zbrodni doszło nad Jeziorem Ełckim. Zmasakrowane ciało młodej dziewczyny. Skromny materiał dowodowy, kruche hipotezy, cienka nić poszlak i pomoc miejscowych, to wszystko na co może liczyć inspektor. Zespół dochodzeniowy działać musi pod dużo presją. Na nasze miasto, nigdy nie było skierowanych tyle reporterskich kamer…

 - Jedna ze spacerujących w okolicy ełczanek zgłosiła odnalezienie ciała młodej kobiety. Sprawą zajmują się już służby, a przydzielono do niej specjalistę z wydziału zabójstw Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, inspektora Tomasza Michalika. Nie podano więcej szczegółów, ale z niepotwierdzonych źródeł docierają informacje, że to wyjątkowo brutalne morderstwo...

arachne

Całe szczęście nie jest to realny scenariusz, a jedynie wstęp do powieści kryminalnej "Arachne" Tomasza A. M. Trawczyńskiego, której akcja toczy się właśnie w Ełku, widzianym oczami przyjezdnego inspektora i samego autora. "Arachne" to poza zagadką kryminalną opowieść o wpływie sieci na naszą rzeczywistość, a także o tym, że każde miasto ma swoje tajemnice. Ełk także. Pająk na okładce nie pojawia się przypadkowo, bo te niesamowite stworzenia także mają w tej powieści swoje ważne miejsce.

Książka, to coś więcej niż kryminał. O szybkich wnioskach, jakie wyciągamy i tych, które wymagają skupienia, dalekim i płytkim patrzeniu na świat i otaczające sprawy, a nade wszystko o ełckich przywarach i naszej mentalności. Jakie tajemnice skrywa Ełk? Czy ideały służby pożytecznej społeczeństwu, przyświecają jeszcze mundurowym? A może noszący mundur policyjny myślą tylko o przywilejach emerytalnych? Autor namawia czytelnika do odpowiedzi na wiele ciekawych pytań! Z niezwykłą lekkością i płynnością wprowadza nas w bardzo bogaty literacko świat. Książkę czyta się jednym tchem z żalem docierając do ostatniej kartki. Serdecznie polcamy! 

Oficjalna premiera książki przewidziana jest na 10.03.2020. Książka dostępna  jest tylko na stronie www.tomasztrawczynski.com, obecnie trwa  jej przedsprzedaż.

Wśród osób, które publicznie udostępnią ten post, zostanie wylosowany egzemplarz książki "Arachne" z dedykacją.

"Arachne" to pierwszy tom serii kryminalnej "Terrarium", a do szczęśliwego posiadacza konkursowego egzemplarza trafi też kolejny tom serii.
Jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup już teraz i w polu uwag do zamówienia wpisze hasło "Dzień dobry Ełk!", to 20% z kwoty zakupu zostanie przeznaczone na rozwój ełckiej biblioteki plenerowej.

Serdecznie polecamy! 

83522295 1257440577779862 715985178685603840 o