wtorek, 11 sierpień 2020

Przejechał dla Alanka 550 kilometrów do Ełku

Źródło: ełk.pl Źródło: ełk.pl

Kiedyś chorował sam, pokonał nowotwór. Panu Romanowi nie trzeba tłumaczyć co to choroba, zmagania, duże koszty, a nade wszystko, jak w trudnych chwilach ważna jest pomoc i wsparcie. Dziś takie wsparcie niesie innym. 

0AE2FF27 446D 4189 AEF5 EB4972ACEE51

Prezydent Ełku spotkał się dziś z Panem Romanem, który podjął wyzwanie „Roman jedzie dla Alana” i przejechał 550 km z Dębicy do Ełku, aby wspomóc zbiórkę charytatywną dla małego ełczanina. 

Więcej o Alanku: Klik

Dzisiaj prezydent Tomasz Andrukiewicz spotkał się z Panem Romanem (ełczaninem z pochodzenia), który podjął się trudnego wyzwania - przejechał samotnie na rowerze trasę z Dębicy do Ełku (550 km). Wszystko po to, aby wspomóc zbiórkę pieniędzy dla małego ełczanina Alana, chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną. W dzisiejszym spotkaniu uczestniczył także tata małego Alanka.

Mimo upałów, które dodatkowo utrudniały wyzwanie, wyprawę udało się zakończyć w ciągu 4 dni, tak jak na początku zakładano (pan Roman wyjechał z Dębicy 7 sierpnia, do Ełku dotarł wczoraj wieczorem). Prezydent życzył dużo zdrowia Alankowi i podziękował panu Romanowi za Jego bohaterską postawę. 

Zawsze jestem bardzo poruszony i wzruszony, że znajdują się ludzie, którzy podejmują się takich trudnych przedsięwzięć aby pomóc innym – powiedział prezydent Tomasz Andrukiewicz. 

Tutaj link do zbiórki: pomagam.pl/romandlaalana

Strona Alanka na Facebooku: www.facebook.com/groups/2873897582687700/about

Źródło: ełk.pl