środa, 19 sierpień 2020

Stanisław Rudnik - rzeźbiarz z Ełku wyróżniony w konkursie „Jawor– u źródeł kultury”

Fot. Archiwalne Dzień Dobry Ełk Fot. Archiwalne Dzień Dobry Ełk

Stanisław Rudnik - rzeźbiarz z Ełku został wyróżniony w konkursie  „Jawor – u źródeł kultury” organizowanym przez Radio Olsztyn. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się wczoraj (18 sierpnia) w siedzibie rozgłośni.

Organizatorem konkursu „Jawor – u źródeł kultury” jest Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie „Radio Olsztyn”. Nagroda przyznawana jest artystom mieszkającym na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, którzy działają w obszarze związanym z kulturą ludową.
Celem konkursu jest promocja kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie twórców, artystów i wykonawców z Warmii i Mazur, którzy przyczyniają się do wzbogacania naszego dziedzictwa oraz budują tożsamość regionu tym samym pielęgnując tradycje.

W kategorii rękodzielnictwa komisja konkursowa przyznała trzy nagrody i dwa wyróżnienia. Jedno z nich otrzymał Stanisław Rudnik z Ełku, wykonujący rzeźby ludowe.

Stanisław Rudnik – artysta, rzeźbiarz od ponad 30 lat pasjonuje się i zajmuje rzeźbą ludową w drewnie. Członek Ełckiego Stowarzyszenia Twórców i Artystów Nieprofesjonalnych ESTIAN. Zdobywca nagrody „Ełczanin Roku 2007” oraz nagrody „Białej Lilii 2007” w kategorii nagroda artystyczna. Swoją wiedzę i pasję przekazuje innym m.in. podczas zajęć rzeźbiarskich prowadzonych z dziećmi z Fundacji „Otulony w nadzieję”.

Źródło: ełk.pl