poniedziałek, 09 wrzesień 2019

Proste wybory, mądre ekologiczne rozwiązania - Targi Ekonomii Społecznej w Ełku

Wideo - Podpłomyki na targach ekonomii w Ełku - Pierwotny chleb

Wideo - I Targi Ekonomii Społecznej w Ełku 

Nie możemy wykluczyć ze swojego życia wszystkiego co nas truje, nie mamy kontroli nad wszystkim tym, co znajduje się w powietrzu, wodzie, pokarmie. Możemy jednak nauczyć się świadomie o sobie decydować i rezygnować z tego, na co mamy wpływ. Paradoksalnie to właśnie te nasze małe, „domowe” wybory mogą mieć wielki wpływ na ochronę środowiska i naszego życia. Życie Eko zaczyna się od małych kroczków jak filtrowana woda – zamiast plastikowej butelki, segregacja śmieci, zakupu tego czego naprawdę potrzebujemy, czytania etykiet – uważności.

Kupować będziemy zawsze. Konsumować, zużywać, potrzebować, warto jednak nabywać mądrze. To my wybieramy czy kupimy w szkle, plastiku czy papierze! Czy w kosmetykach, których używamy będzie olej palmowy, który bardzo nam szkodzi. Możemy wybrać produkt od małego przedsiębiorcy, wspierać małą manufakturą, albo kupić ten z produkcji taśmowej, być może okupiony pracą ponad ludzkie możliwości. Możemy jeść pomidory w lutym, które przebyły bardzo długą i szkodliwą dla naszego środowiska drogę do Polski, możemy również z nich  zrezygnować w okresie zimowym a konsumować je w sezonie...

Takie małe, dobre Eko decyzje - moje – Twoje – to wielki Eko parasol ochronny dla naszej Matki Ziemi- uświadamiały  i przypominaly ełczanom w minioną niedzielę Targi Ekonomii Społecznej w Ełku. 

Strefa Chill Out, kooperatywa żywieniowa, wymiana ubrań, odpowiedzi na  pytanie jak być EkoRodzicem, ekologiczne przysmaki do skosztowania, sitodruk -czyli jak zrobić ze starego nowe, podpowiedzi skąd brać pieniądze na działania EKO, wszytko o dawnych odmianach roślin, wiele cennych rad dotyczących sezonowej diety i właściwych nawyków żywieniowych, recykling odpadów organicznych, szycie woreczków z firanek,  jako alternatywa dla kolejnej, kupionej plastikowej torby i wiele innych praktycznych i pożytecznych rozwiązań - to efekt kilku godzinnych - bez wątpienia wyjątkowych Eko targów, z których każdy mógł wynieść pożytecznego dla siebie.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Adelfi. Targi Ekonomii Społecznej zostały zorganizowane przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełk, prowadzony przez Stowarzyszenie Adelfi. 

aeko 4

aeko 6

aeko 72

aeko 53

aeko 67

aeko 28

aeko 33

aeko 36

aeko 27

aeko 3

aeko 7

aeko 45

aeko 48

aeko 47

aeko 11

aeko 16

aeko 51

aeko 52

aeko 46

aeko 18

aeko 17

aeko 20

aeko 21

aeko 19

aeko 25

aeko 58

aeko 57

aeko 60

aeko 81

aeko 34

aeko 35

aeko 40

aeko 37

aeko 71

aeko 22

aeko 23

aeko 42

aeko 70

aeko 62

aeko 61

aeko 38

aeko 39

aeko 75

aeko 74

aeko 73

IMG 8744

IMG 8735