sobota, 23 maj 2020

Ełk jakiego już nie ma. Pomóż odkryć "Ełk XX wieku" - podziel się zdjęciami

Fot. Dzień Dobry Ełk. Kopia udostępnionego nam przez autora oryginału Fot. Dzień Dobry Ełk. Kopia udostępnionego nam przez autora oryginału

Takiego Ełku już nie ma. Pozostał jednak we wspomnieniach i sercach naszych bliskich. Żyje też w pamiątkach, które kiedyś historię przekażą przyszłym pokoleniom. W ramach Europejskiej Nocy Muzeów Muzeum Historyczne w Ełku zaprasza do zabawy „Odkrywamy Ełk XX wieku”. Na czym polega zabawa? Wyjaśniają sami organizatorzy: 

 - Zapraszamy do przejrzenia swoich domowych albumów ze zdjęciami, może wśród rodzinnych fotografii znajdą się też te,na których zobaczymy budynki, ulice, miejsca zapomniane  czy też wszystkim nieznane oraz krajobrazy z naszego pięknego miasta - Ełku.

  •  Następnie prosimy o udostępnienie fotografii w komentarzu pod postem, z dopiskiem roku w którym zdjęcie zostało wykonane i co przedstawia.
  • Warunek jest jeden, zdjęcia muszą pochodzić z ubiegłego stulecia!!!
  • Wszyscy uczestnicy zabawy dostaną od Muzeum upominki
  • My natomiast, spróbujemy z udostępnionych zdjęć (jeżeli wyrażą Państwo na to zgodę) zrobić prezentację bądź też nawet wystawę. Kto wie jakie perEŁKi skrywają wasze albumy?!

Proponowana przez nas zabawa, to też świetny sposób na wspomnienia i opowieści przy kawie młodszym pokoleniom o historii i przemianach w naszym mieście. Na zdjęcia czekamy do końca maja.

Zdjęcie może udostępniać pod tym postem: 

https://www.facebook.com/MuzeumHistoryczneWElku/photos/a.404079372980211/2973468649374591/?type=3&theater

Serdecznie zachęcamy! 

PROMENADA EŁCKA 1953 r. /Fot. Portal Dzień Dobry Ełk, kopia udostępnionego nam przez autora oryginału 

portale 4

portale 3

portale 2

MOSTEK W EŁKU, 1953 r. Fot. Portal Dzień Dobry Ełk, kopia udostępnionego nam przez autora oryginału 

portale 1