niedziela, 08 listopad 2020

"Słomiany Eko Rynek z sercem" w Parku Solidarności - Mikołaj w tym roku również rozda prezenty

Tak było w tamtym roku.

Eko Rynek w tym roku powstanie ze słomy i patyków, a nade wszystko z "Waszych serc", bo w niełatwym czasie Ełk nie zapomni o ważnej sztuce dzielenia się, wymiany, bycia razem.  Pod słomianą strzechą, którą przygotuje i zamontuje dla nas, w Parku Solidarności, w przeddzień Wigilii - niezastąpiona Castorama  - będziemy mogli wziąć rzeczy, które chcemy podarować innym, również tym, do których z różnych powodów Mikołaj mógłby nie dotrzeć. Ruszyła trzecia edycja, corocznej akcji „Eko Ełk z sercem”, zbiórka zabawek, książek i  gier  dla dzieci (rzeczy używane), które tuż przed świętami podarujemy innym.  Jeszcze możecie włączyć się w akcję! 

- Wszystko, to co zbierzmy dzięki życzliwości współpracujących z nami placówek, posłuży potem, jako prezenty świąteczne dla dzieci. W przeddzień Wigilii, wszystkie zebrane rzeczy zostaną wystawione na świątecznie udekorowanym Eko Rynku w Parku Solidarności, obok plenerowej biblioteki. Każdy z nas będzie mógł wybrać to, czego potrzebuje, by sprawić radość innym. Dostępne akcesoria będzie można także wymieniać w zamian za te, które zbywają nam w domu, zbierzemy je i również poddamy kwaranntanie. Wszystkie rzeczy, które zostaną, przekażemy później do Eko Chatek. Pośród dostępnego asortymentu znajdą się zabawki, gry, akcesoria sportowe oraz książki ( z racji pandemii nie zbieramy maskotek). Rzeczy pochodzić będą ze zbiórek już przeprowadzanych w ełckich przedszkolach. Zbiórki potrwają do końca listopada, wszystkie rzeczy poddane zostaną w grudniu „kwarantannie”. Akcja przeprowadzona zostanie zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami.

Gdzie możecie oddawać niepotrzebne rzeczy: 

  • Miejskie Przedszkole „Perełka”, ul. Armii Krajowej 4
  • Miejskie Przedszkole „Perełka” Oddziały zamiejscowe ul. Małeckich 1
  • Niepubliczne Przedszkole „Pod Wesołą Chmurką”, ul. Wojska Polskiego 45
  • Miejskie Przedszkole "Niezapominajka", ul. Juliusza Słowackiego 18
  • Niepubliczne Przedszkole „Plastuś”, ul.  Juliusza Słowackiego  28
  • Ośrodek Szkolno - Wychowawczy, ul. Grajewska 16 A
  • Stowarzyszenie „Niebieski Miś”, ul. Grajewska 16 A
  • Niepubliczne Przedszkole „Ciekawi Świata”, ul. Słowackiego
  • Niepubliczne Przedszkole „Ciekawi Świata”, ul. Grunwaldzka 4
  • Możliwy także odbiór osobisty po wcześniejszym umówieniu się:  tel. tel. 511 - 589 - 675 lub 669 -267 886

Jeśli Wy również chcecie włączyć się w akcję i zebrać zabawki w Waszej instytucji, placówce, zakładzie pracy - Zapraszamy do kontaktu z Fundacją Odpowiedzialni Za Marzenia ( tel. 511 - 589 - 675 lub 669 -267 886 ). Za udział w akcji każdy - tradycyjnie otrzyma dyplom "Eko Placówki z Sercem". 

IMG 5701duplom

Tak wyglądały nasze dyplomy w tamtym roku:  

IMG 1169 1dyplom

IMG 1216 2 1 dyplom

Celem przedsięwzięcia jest troska o nasze środowisko naturalne, utrwalanie wymiany, propagowanie zachowań prospołecznych, a także pomoc osobom potrzebującym, zwłaszcza w dobie pandemii.

Wszystkim ♥ placówkom bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie! ♥ Urzędowi Miasta dziękujemy za udostępniony plac. Zachęcamy Was do włączania się w akcję! Bądź Eko i z sercem!

23 grudnia zapraszamy do Parku Kopernika - wybierzcie prezent jaki chcecie, zapakujcie i podarujcie najbliższym! 

Tak będzie wyglądał Eko Rynek w parku. Bardzo dziękujemy ♥ Castorama! Jesteście Wielcy! Pomysłodawcą akcji jest Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia. 

IMG 8084słoma

083cdc6f83303254957428f9ae3666b0 2