czwartek, 26 listopad 2020

Cały świat maluje z nami - kamyki wpiszą się w plener Jeziora Ełckiego

Fot. Kamyk wykonany przez Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Ełku Fot. Kamyk wykonany przez Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Ełku

Zostań z nami architektem. Architektem Polski, radosnej, otwartej, wspólnej, gdzie razem możemy więcej. Miejsca, które zachęca do zachwycania się naturą i jej pięknem, do bycia „tu i teraz”, długich, pieszych wędrówek wzdłuż jeziora ełckiego, pozostawienia auta, oglądania wschodów i zachodów słońca, a także radosnej, wspólnej twórczości, która wywoła na twarzy mieszkańców i turystów nie jeden uśmiech. Mamy już pierwsze kamyki i deklaracje. Będą malować też prawie wszystkie ełckie przedszkola, Ośrodek Szkolno Wychowawczy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Szkoła nr 2 , Raszyn, Garwolin, Warszawa,  i na pewno, to nie koniec listy.  Mamy też niespodziankę, to już projekt nie tylko międzynarodowy, ale również projekt, który wymknął się poza Europę, bo malować z nami będą dzieci z Nairobi ze slumsów, dzieci z plemienia Samburu i kilku innych miejsc Kenii. Ale o tym więcej wkrótce. Włącz się w akcję,  pozwól  innym poznać Ełk, a nam zobaczyć piękno świata. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

❤️ W Ełku rozpoczyna się  projekt malowania kolorowych kamyków którymi udekorujemy wiosną chodnik ełckiej promenady vis a vis Jeziora Ełckiego, w pobliżu wieży widokowej,  ( patrz filmik powyżej- tak to mniej więcej będzie wyglądać). Projekt będzie realizowany wspólnymi siłami. Mamy już firmę, która bezpłatnie ułoży kamyki w chodniku - około 20 metrów. Mamy już też zgodę Urzędu Miasta na udekorowanie chodnika. Teraz potrzebujemy Waszej pomocy.
❤️Międzynarodowy projekt ma nas połączyć, ma pokazać, że Polska to kraj, który też potrafi być otwarty, radosny i działać w zespole. To ma być miejsce, które będzie zachęcać nas do długich spacerów wzdłuż jeziora, do zachwycania się pięknem natury, oglądania wschodów i zachodów słońca, a także radosnej twórczości, która wywoła na twarzy mieszkańców i gości nie jeden uśmiech...
Akcja ma również na celu zachęcenie do wzajemnych odwiedzin naszych miast i państw, stworzenia życzliwej atmosfery i pokazania, że razem możemy więcej.
 Kamyki w wykonaniu: Marzena Pokorska

IMG 6935k

Serdecznie zachęcamy Was do włączenia się w akcję malowania kolorowych kamyków, które wiosną/latem ozdobią Ełk - wpisując się w architekturę obrzeży Jeziora Ełckiego. Projekt zrealizowany zostanie dzięki zaangażowaniu chętnych do współpracy instytucji i osób prywatnych z całej Polski i świata, a także współpracy z miastem Ełk (udostępnienie chodnika), wsparciu sponsorów, a nade wszystko firmy, która bezpłatnie wykona i zabezpieczy profesjonalnie „kolorowy dywan” z kamyków. Za podjęcie się wykonania dziękujemy serdecznie firmie Hortus. Architektura zieleni.

Kamyki wykonają dla nas m.in. instytucje i osoby z Paryża, USA, Islandii, Niemiec, Podlasia, Gór...Resztę pozostawimy tajemnicą. Pierwsze kamyki wykonali już dla nas przedszkolaki z Lipska, Warsztaty  Terapii Zajęciowej, harcerze i służby graniczne.

Jeśli Wy również chcecie się włączyć...

 1. Kamyki można malować dowolną metodą, preferowane farby akrylowe, prace należy zabezpieczyć lakierem do akrylu i tak przygotowane przekazać nam. Na terenie Ełku możliwość odbioru osobistego. Z pozostałych miast i Państw wysyłka. Adres - KLIK .

 2. Malowane kamyki przekazywać mogą zarówno instytucje, jak również osoby prywatne.

 3. Motyw dowolny, preferowany związany z pięknem natury, mazurami, jeziorami, postaci z bajki, motywy charakterystyczne Waszym miastom i Państwom, każdy wykonuje także jedne kamyk z herbem miasta lub flagą Państwa.

 4. Kamyki powinny być mniej więcej wielkości wskazanych na filmiku (małe) - około 3 cm. 

 5. Każda instytucja, która zdecyduje się na współpracę i przekaże nam minimum 50 malowanych kamyków, może wykonać także na kamyku swoje logo lub nazwę instytucji. 

 6. Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia zastrzega sobie prawo do niewykorzystania wszystkich prac podczas dekorowania (nie dotyczy to kamyków z logo).

 7. Niewykorzystane kamyki użyte zostaną do innych celów.

 8. Pierwszeństwo będą miały kamyki wykonane oryginalnie, estetycznie, ciekawie.

 9. Zbiórka kamyków potrwa do końca lutego. 

 10. Deklarację należy wysłać na  maila – W treści: Zgłaszamy się do udziału w międzynarodowym projekcie malowania kamyków, które ozdobią plener Jeziora Ełckiego. Adres instytucji, nr kontaktowy, email lub imię i nazwisko osoby prywatnej z danego Państwa. Nie bierzemy odpowiedzialności za wiadomości wysyłane na FB. Prosimy o kontak telefoniczny i mailowy. 

 11. Odbiór kamyków z każdym z Was uzgodnimy indywidualnie.

W razie pytań i chęci współpracy prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Kamyki można wysyłać  na adres: Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia ul. Nadjeziorna 23/54, 19-300 Ełk. Polska. Koniecznie z informacją i danymi autora. 

Serdecznie zachęcamy do współpracy. 

Dziś przedstawiamy  Wam firmę Firma Hortus Ełk. Architekci zieleni, która wykona prace techniczne oraz ełcką firmę, która sponsoruje pierwszy etap prac  - bardzo dziękujemy firmie EnergoUtil.

Realizatorem projektu jest Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia i Wy:) 

IMG 6773 1g

kamyki1f