piątek, 06 sierpień 2021

Mieszkanki i Mieszkańcy Ełku wybudowali studnię w Afryce. Popłynęła pierwsza kropla wody

Mieszkanki i Mieszkańcy Ełku mają swoją studnię w Afryce. Dziś  (6.08. 2021 r.) na afrykańskiej ziemi popłynęła właśnie pierwsza kropla wody z ełckiej studni w miejscowości Chumani – Kwa Karabu, Kilifi. Studnia powstała dzięki wielkiemu zaangażowaniu Mieszkanek i Mieszkańców Ełku, którzy zebrali podczas kilku społecznych akcji (kiermasze, festyny, licytacje), kwotę 15 tyś zł na jej budowę. To wyjątkowa studnia, która połączyłą działania ekologiczne z działaniami prospołecznymi, bo największa część zebranej sumy pochodzi ze sprzedaży rzeczy używanych, które jedni oddawali, a drudzy nabywali za symboliczne kwoty. 

Oprócz sumy zebranej na studnię Mieszkanki i Mieszkańcy Ełku przekazali  także zabawki, książki, zeszyty i przybory szkolne, które w Afryce wspomogą edukację ( 12 kartonów).  Radość i niegasnący uśmiech, tak na studnię zareagowali mieszkańcy.Studnia w Afryce to efekt współpracy Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia z Fundacją Kapnij dla Afryki, która zajmuje się od od trzech lat budową studni w Afryce. 

♥DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ WASZĄ KROPLE SERCA ♥

IMG 8219cs

unnamed 4n

IMG 8217ddd

unnamed 5dd

IMG cc

Studnia mogła powstać dzięki współpracy wielu instytucji z naszego miasta, a także setek osób prywatnych. Akcje zbiórki na budowę studni w naszym mieście prowadzone były przez Fundację Odpowiedzialni Za Marzenia przez kilka miesięcy, włączyć mógł się każdy chętny. Dlatego na tablicy informacyjnej dumnie prezentuje się  logo naszego miasta. Zebrane na ten cel pieniądze ( 15 tyś zł) przekazane zostały w całości Fundacji Kapnij dla Afryki, która poprowadziła dalsze prace.

Od dziś lokalni nie będą pić wody z brudnej rzeki, z której korzystają także zwierzęta, nie będą musieli także w jej poszukiwaniu przemierzać kilkunastu kilometrów. Afrykańska woda popłynęła z ełckiego kranu. Woda zaspokoi pragnienie całej lokalnej społeczności, która  liczy tam 1500 osób. Do tej  tej pory nie mieli Oni  nie tylko dostępu do wody, nie mają także elektryczności. Z  powodu braku prądu mieszkańcy będą musieli używać ręcznej pompy do pompowania wody. Na terenie odwiertu znajduje się także szkoła do której uczęszcza 130 dzieci. 

Bardzo serdecznie dziękujemy za współdziałanie wszystkim, którzy w budowie ełckiej studni mieli swój udział. 

Studnia powstała w ramach projektu " Kropla Serca z Ełku do Afryki", który na terenie naszego miasta zainicjowała i prowadziła Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia.  Więcej o całej akcji: https://zrzutka.pl/urrv8b

https://odpowiedzialnizamarzenia.pl/aktualnosci/item/33-udalo-sie-w-afryce-powstanie-pierwsza-elcka-studnia

 IMG 8209 1gg

 

IMG 8170b

IMG 8169dd

IMG 8106fff