poniedziałek, 29 kwiecień 2019

Ulica Elizy Orzeszkowej w Ełku - Jedyne takie miejsce

Wideo - ul. Elizy Orzeszkowej w Ełku 

"Miasto będzie takie, jak jego mieszkańcy"

Urokliwe kamienice i klimat jakiego daleko szukać ze świeczką. Nietuzinkowe okna, kolor cegły w kontraście do zielonego...I choć do ulicy przypięto poniekąd krzywdzący stereotyp, to trudno o ulicę na której czuje się bardziej specyficzny klimat. Wszyscy się znają  i jak mówią sami mieszkańcy "nikt swojego nie tyka", choć nie wszyscy się lubią, bo przecież nie muszą. Gorzej z gośćmi, którzy się "burzą" - tłumaczył z uśmiechem  nam podczas  w rozmowy Pan Zbyszek, który przy ulicy Orzeszkowej mieszka od 40 lat. W naszym odczuciu ul. Orzeszkowej jest  jak warszawska Praga - to tu wydaje się, że bije piękne i tajemnicze serce Ełku. 

Już drugi rok ulicę zdobią drewniane skrzynki z kwiatami, to one dziś zwróciły naszą uwagę i zatrzymały w pędzie dnia. To pomysł Stowarzyszenia Alternatywa we współpracy z miastem i mieszkańcami - tłumaczył nam Pan Zbyszek. Donice  - bardzo proste lecz piękne, drewniane w nowoczesnym stylu - zapełniają kolorowe, kwitnące  bratki.  Każda donica ma swojego opiekuna na przykład jedną donicą opiekują się mieszkańcy budynku nr 13, inną opiekuje się Gabinet Weterynaryjny "Canwet" ...Zakup donic dofinansowany został z budżetu miasta Ełku w ramach projektu "Święto ulicy Elizy Orzeszkowej". Każdy ma swój mały udział, wkład  i odpowiedzialność! Na skrzyżowaniu z ulicą Armii Krajowej  - jak tylko zrobi się ciepło  - siedzi Pan Piotr i gra Ełczanom na akordeonie. To jedyne takie miejsce w Ełku:) 

Polecamy Wam serdecznie wiosenny spacer ul. Elizy Orzeszkowej w Ełku.  Pan Zbyszek uśmiechał się dziś, że można się na niego powołać i nikomu włos z głowy nie spadnie:) 

IMG 1501

aaalepiekne

IMG 1565

aorzeszkowej 6

aorzeszkowej 5

aorzeszkowej 4

IMG 1574

aorzeszkowej 2