poniedziałek, 26 sierpień 2019

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Ełk podczas potańcówki nad rzeką

 Premier Mateusz Morawiecki w Ełku  - Wideo

Spontaniczna wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Ełku zaskoczył ełczan i gości we wczorajszy, niedzielny wieczór (25.08.2019 r.). Niecodzienny gość w towarzystwie Senator Małgorzaty Kopiczko, Posła na Sejm Wojciecha Kossakowskiego i Prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza, pojawił się wczoraj na ełckiej potańcówce nad Rzeką Ełk. Swojego zaskoczenia nie kryli również mieszkańcy, którzy premiera przywitali serdecznie i ciepło. Po rozmowach z mieszkańcami premier udała się na plac Jana Pawła II, gdzie złożył kwiaty pod pomnikiem papieża. 

 - W Ełku byłem ostatni raz kilka lat temu i bardzo mi się tu dziś podoba, dużo się  u Was zmieniło - mówił w rozmowie z nami Premier Mateusz Morawiecki. Potańcówki nad Rzeką Ełk to cudowne inicjatywy, jestem zachwycony i bardzo jej popieram - dodał. 

 - Muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba hasło waszego miasta" Ełk tu wracam". To symbol tego do czego my dążymy. Chcemy, żeby ludzie mogli znaleźć pracę, swój dom, w miejscu, gdzie się urodzili, żeby mieli odpowiednie warunki do życia, to jest w sercu naszej polityki. Mogę pożyczyć wasze hasło dla Polski: "Polska tu wracam"?.

Premier przyjechał do Ełku na zaproszenie Senator RP Małgorzaty Kopiczko.

 - Byłam na spotkaniu z panem premierem w Grajewie, gdzie oddawana była duża inwestycja finansowana przez rząd. Zaprosiłam pana premiera na dożynki w Wiśniowie Ełckim, gdzie są koła gospodyń wiejskich, które zapraszały pana premiera na swojskie wypieki. Pan premier z zaproszenia skorzystał  bardzo chętnie. Na dożynkach było tak miło, że pan premier sam zapytał czy daleko jest moje miasto i zadeklarował, że chętnie jeszcze odwiedzi Ełk. 

an

IMG 6925