piątek, 30 sierpień 2019

Zapraszamy do Ełku. Wydarzenia w weekend

Wideo - Turyści o Ełku 

Coś dla małego i dużego, dla spokojnego i aktywnego, dla starszego i młodszego. Dla ducha i ciała. Oferta wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych przygotowana w Ełku również na ostatni weekend wakacji, zapewni dobrą rozrywkę i możliwość aktywnego wypoczynku w stolicy Mazur. Ostatni weekend zaczynamy z Mazurskim Latem Muzycznym koncertem Marcina Siegieńczuka oraz gwiazdy wieczoru Marcusa P. W sobotę świętujemy razem -  na pikniku rodzinnym, w parku na osiedlu Grunwaldzkim, na który zaprasza mieszkańców i gości Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. Niedzielny program dnia to wiele wydarzeń kulturalnych, podczas których mieszkańcy i goście  włączą się Obchody Uroczystości 80 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. To również dzień szczególny i ważny dla mieszkańców ul. Orzeszkowej, którzy tego dnia zapraszają nas barwne i radosne  „święto ulicy”. Na koniec niedzielnego  dnia spotkamy się na kolejnej uczcie dla ducha – Letnim Koncercie na Bulwarach w wykonaniu Małgorzaty Trojanowskiej z akompaniamentem Rafała Sulimy. Tak, w pięknych okolicznościach przyrody, wspólnie pożegnamy wakacje.

Mazurskie Lato Muzyczne, 30 sierpnia

Koncert Marcina Siegieńczuka oraz gwiazdy wieczoru Marcusa P.
Plaża Miejska, ul. Parkowa. Start  o godz. 18.00. Wstęp wolny.

I Piknik Rodzinny na osiedlu Grunwaldzkim

W najbliższą sobotę 31 sierpnia o godz. 10.30 odbędzie się I Piknik Rodzinny na osiedlu Grunwaldzkim. Piknik organizowany jest w nowo powstałym parku między ul. Danusi, a ul. Książąt Mazowieckich. Podczas wydarzenia odbędą się liczne atrakcje dla dzieci m.in. malowanie twarzy, bańki, dmuchaniec, trampolina, animacje. Będzie również grill, popcorn oraz wata cukrowa. 

W nowym parku znalazło się miejsce na plac zabaw dla dzieci z piaskownicą, bujakiem sprężynowym, huśtawkami i czworokątem sprawnościowym. Siłownia terenowa, a w niej m.in. orbitrek, narciarz, rower na ręce i nogi, wahadło z pajacykiem, wioślarz, oraz wyciąg górny i rozpiętki. Ponadto na terenie parku znajduję się boisko do streetballa, biblioteka plenerowa, podesty wypoczynkowe oraz mostek drewniany.

Od soboty do poniedziałku, obok biblioteki plenerowej na osiedlu Grunwaldzkim oraz w Parku Kopernika ( również przy bibliotece plenerowej)  umieszczona zostanie biała skrzynka, do skrzynki każdy może wrzucać zabawki i przybory szkolne, które nam zbywają – w ten sposób dzieląc się z innymi. Każdy z tej skrzynki, może także wziąć, to co jest mu potrzebne. Skrzynka będzie oznaczona: 

IMG 7391

1 września Obchody Uroczystości 80 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej

Program uroczystości 1 września 2019:

  • godz. 12:15 Msza Święta w katedrze św. Wojciecha w Ełku
  • godz. 13:15-13:30 Przemarsz uczestników obchodów uroczystości ulicami: Kościuszki, Chopina, Armii Krajowej, Słowackiego - do pomnika „Bohaterskim Żołnierzom Września” godz. 13:30-14:30 Uroczystości przy pomniku „Bohaterskim Żołnierzom Września”
  • godz. 15:00 Projekcja filmu Stanisława Różewicza "Westerplatte" (1967 r.)
  • godz. 17:00 IV Letni Koncert na Bulwarach w wykonaniu Małgorzaty Trojanowskiej z akompaniamentem Rafała Sulimy
  • godz. 19:00 XI edycja Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej – koncert kameralny w wykonaniu Jacka Szymańskiego z akompaniamentem Katarzyny Olszewskiej

„Święto ulicy Orzeszkowej"

W niedzielę 1 września w godz. 11:30 – 17:00 na zamkniętym odcinku ulicy Orzeszkowej między ul. Mickiewicza i ul. Armii Krajowej odbędzie się festyn rodzinny - „Święto ulicy Orzeszkowej”. W programie zaplanowano szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Podczas święta streetworkerzy, animatorzy oraz młodzi liderzy poprowadzą gry i zabawy, animacje dla dzieci, młodzieży, a także dla całych rodzin. Dla najmłodszych zorganizowany zostanie kącik zabaw z dmuchańcem i trampoliną. Wystąpią również zespoły: „Onegdaj”, „Nocny Patrol”, „Aspen”, raper- Czaka, młodzi wokaliści Aleksandry Szejdy oraz „Szymii”- Szymon Grygo. Ponadto zaplanowano pokaz tańca „Team Dance Orzeszkowa”, „Salsa” oraz „New Style Dance Studio” Dominika Nowakowska. Odbędą się również wyścigi „1/4 Orzeszkowej” i pokaz boksu - Adrian Krukowski.

Swoje stoiska zaprezentują Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pod Kasztanami”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku, Rzemieślnicy z Ełckiego Stowarzyszenia Twórców i Artystów Nieprofesjonalnych „ESTIAN”, wystawcy serów, wędlin, potraw tatarskich, pączków, zabawek drewnianych, wikliny i koszyków.

 IMG 7385

Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej, 1 września

Koncert odbędzie się w ramach obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Kościół Najświętszego Serca Jezusowego. Start o godz. 18.45. Wstęp wolny.
Więcej na: http://eck.elk.pl/wydarzy/xi-edycja-elckie-koncerty-muzyki-organowej-i-kameralnej-19-2-2-2-2/

toooos

IMG 7485

IMG 7143