poniedziałek, 18 listopad 2019

Koty w Ełku mają swój ekologiczny, ciepły dom - Ełk w trosce o zwierzęta

 Wideo - "Dzień dobry kotku"

Jest drewniany, ciepły ( podwyższony), wyposażony w taras „wybiegowy” i drabinkę do kocich wspinaczek, ma też niewielkie okno, przez które będzie można zajrzeć do kociego salonu. Dach domku można w każdej chwili zdjąć, żeby systematycznie dbać o estetykę kociego wnętrza. Dziś dotarła do nas także bardzo dobra wiadomość, że dzięki życzliwości ełczan został wyposażony w siano, a wkrótce ocieplony zostanie styropianem – tej dodatkowej pracy podjął się pracownik Wydziału Mienia Komunalnego.

Niedawno w Ełku powstały hoteliki dla ptaków  -  jerzyków - możecie zobaczyć je tu -BUDKI DLA JERZYKÓW W EŁKU - Klik . Swoje hoteliki  w Ełku mają także jeże- tym razem tych przez "Ż" . Hoteliki czekają na nich w Parku Kopernika i na os. Grunwaldzkim. Zwierzątka wita napis " Ełk tu wracam" - HOTELIKI DLA JEŻY - klik. Teraz czas na bezdomne koty.

W minioną sobotę drewniany, ekologiczny domek dla kotów stanął po Urzędem Miasta, gdzie przebywa sześć bezdomnych kotów, które od długiego czasu otoczone są opieką pracowników ratusza i mieszkańców Ełku - jak informują nas pracownicy Wydziału Mienia Komunalnego, to stała "epika" Pań, które przychodzą każdego dnia dbając, aby koty były dokarmione i zadbane. Wykonanie i realizacja domku to pomysł Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia w odpowiedzi na potrzebę, o której poinformowała nas Pani Aneta Hołownia, Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Energii. 


 "Jestem głęboko przekonana, że ten, kto krzywdzi zwierzę, skrzywdzi człowieka" Dorota Wellman

 - Babcia nas uczyła, że trzeba najpierw zająć się zwierzętami. Nakarmić, napoić, sprawdzić, czy się dobrze mają. A potem można spokojnie usiąść przy stole. Jestem głęboko przekonana, że ten, kto krzywdzi zwierzę, skrzywdzi człowieka. Zabije matkę, pobije niemowlę, uderzy żonę, poturbuje obcego, bo się nie spodoba na ulicy. W takim człowieku mieszka bydlę. Bydlę zakopało żywcem psa, bydlę zamknęło psa w rozgrzanym samochodzie i poszło na lody, a wzywane do zdychającego zwierzęcia miało pretensje, że spokojnie na lody już pójść nie może. Niech te lody wyjdą im bokiem - albo dołem! Bydlę głodzi zwierzęta na śmierć. Nie poi ich i nie karmi. Zabija je dla przyjemności zabijania. Stosunek do zwierząt mówi nam bardzo dużo o człowieku. Dlaczego w kościele tak mało mówi się o dobroci dla zwierząt? Parę pięknych i mądrych kazań można skierować do wiernych, szczególnie na polskiej wsi. Lepiej mówić o tym niż o polityce. Dlaczego w szkole więcej uwagi poświęcamy pantofelkom niż rozmowom o naszym stosunku do braci mniejszych? Dorota Wellman

O STOSUNKU DO ZWIERZĄT PISALIŚMY JUŻ  TU - KLIK 

Przed Wami Kocio Chatka.

domek dla kotów2

koci domek 3

IMG 4976

IMG 4950

IMG 4962

IMG 4940