wtorek, 26 listopad 2019

Zapraszamy do Ełku w przedświątecznej odsłonie. Najbliższe wydarzenia

2 12

Ciekawych wydarzeń nie zabraknie u nas rownież w tym wyjątkowym okresie. W sposób szczególny zachęca także nietuzinkowy, mazurski plener naszego miasta i sprzyjąjąca listopadowa aura. Miejskie jednostki przygotowały szereg wydarzeń dla mieszkańców i turystów, wśród nich są m.in.: Ełk Boxing Show, spektakl „Dziady Noc - Druga” czy spotkanie z Maciejem Nowakiem. Przedświąteczny Ełk zaprasza. 

Ełk Boxing Show, 29 listopada, godz. 19.00 

Podczas wydarzenia odbędą się 3 walki boksu zawodowego i 4 walki boksu amatorskiego. W walce wieczoru pojedynek stoczy ełczanin - Michał Syrowatka.
Hala sportowa MOSiR przy ul. Św. M. M. Kolbe. Start o godz. 19.00. Wstęp płatny.

Nordic Walking - rekreacja w zgodzie z naturą, 29 listopada, godz. 18.30 

Przed rozpoczęciem marszu odbędą się warsztaty z uwzględnieniem prawidłowej techniki marszu Nordic Walking. Wydarzenie poprowadzi Alicja Tracichleb-Salik.
Plac Jana Pawła II. Start o godz. 18:30. Udział bezpłatny.

Spektakl „Dziady Noc – Druga”, 29 listopada, godz. 10.00 

Spektakl zdobył wiele nagród, m.in.: GRAND PRIX 23. Festiwalu Zderzenie Teatrów Kłodzko 2017 czy Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego podczas 43. Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Polska”. Sala widowiskowa ECK. Start o godz. 10.00. Wstęp płatny.

Spektakl „Teatr, którego nie było”, 29 listopada, godz. 19.00 

W ramach 150. rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego, teatr Wierszalin postanowił wystawić jedną z ostatnich sztuk tego wybitnego dramaturga i inscenizatora.
Sala widowiskowa ECK. Start o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Spotkanie z Maciejem Nowakiem, 30 listopada, godz. 17.00 

Maciej Nowak jest animatorem kultury, krytykiem teatralnym i kulinarnym, dziennikarzem telewizyjnym oraz publicystą. Od 1995 roku publikuje na łamach „Gazety Wyborczej”.
Sala Zebra ECK. Start o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Spektakl „Uwaga! Rozwód!”, 1 grudnia, godz. 19.00 

Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych, prezentowany w ramach III Ełckich Spotkań Teatralnych „Czwarta ściana”.Wzruszająca i zabawna sztuka, o dwójce bliskich sobie ludzi (granych przez Marzenę Bergmann i Grzegorza Gromka), którzy na moment zapomnieli o jedynej istotnej w życiu wartości – miłości. Spektakl czerpie z konwencji komedii romantycznej oraz stand upu. Bilety w cenie 30 zł dostępne w kasie ECK oraz poprzez stronę internetową. Sala widowiskowa ECK. Start o godz. 19:00. Wstęp płatny.

Mikołajkowe Zawody Pływackie, 1 grudnia, godz. 8.30 

Zawodnicy będą mogli wziąć udział w zawodach bez kategorii wiekowej oraz w kategoriach wiekowych. Park Wodny MOSiR w Ełku. Start o godz. 8:30. Udział bezpłatny.

Spotkanie autorskie z Jadwigą Cymbor–Pasińską, 3 grudnia, godz. 18.00 

Jadwiga Cymbor-Pasińska jest autorką książki „Sentymenty i smaki”. Spotkanie poprowadzi Rafał Żytyniec dr MHE. Muzeum Historyczne w Ełku. Start o godz. 18.00. Wstęp wolny.

zarazc

profil

ofd

zarazoo

anoł

IMG 8202

kosiol3

 Fot. Kościół NSJ z piernika 

Fabryka Świętego Mikołaja, 4 grudnia, godz. 16.00- 19.00 

Wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do Fabryki Świętego Mikołaja! Podczas wydarzenia zaplanowane są zabawy z animatorkami, stanowiska plastyczne, poczta św Mikołaja oraz inne atrakcje. W trakcie spotkania zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Mikołajkowe Obrazki”. Prace na tegoroczny temat ( „Mikołaj na Mazurach”) można składać do 4 grudnia do specjalnego pudełka obok kasy biletowej w holu ECK. W tym dniu poprowadzona zostanie również zbiórka karmy i akcesoriów dla zwierząt z organizacji „Cztery Łapy” – zachęcamy do włączenia się w akcję.Wstęp bezpłatny.

mikołaj23

fabryka

fabryka 2

Jarmark Świąteczny, 7 grudnia (sobota) Plac Miejski przy Galerii Handlowej „Brama Mazur” g.10:00-17:00

Tradycyjny jarmark świąteczny podczas którego będzie można odwiedzić stoiska wystawców z rękodziełem oraz posłuchać występów artystycznych odbywających się na okolicznościowej scenie. Wśród stoisk min: choinki, stroiki, pieczywo na zakwasie, ręcznie robione ozdoby, słodycze. Na scenie wystąpią grupy młodych wokalistów, chór „Pojezierze” oraz grupa GospElk. Podczas jarmarku odbędzie się również loteria fantowa. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

elk7

elk4

4 5

 Domówka, 12 grudnia (czwartek) sala widowiskowa godz. 19:00

„Sonia Bohosiewicz zaprasza na domówkę! „Domówka” to zabawna, pełna anegdot osobista podróż Soni Bohosiewicz do czasów minionej epoki i największych przebojów w historii polskiej piosenki. Show Soni Bohosiewicz to połączenie spektaklu komediowego, koncertu i improwizacji z aktywnym udziałem publiczności. W programie takie przeboje, jak „Jesteś lekiem na całe zło”, „Józek, nie daruję ci tej nocy”, „Małgośka”, czy „W moim magicznym domku”.”Show Sonii Bohosiewicz to połączenie spektaklu, stand-upu, koncertu i improwizacji z aktywnym udziałem publiczności. Spektakl w ramach III Ełckich Spotkań Teatralnych „Czwarta ściana”. Bilety w cenie 40 zł dostępne w kasie ECK oraz poprzez stronę internetową.

Nina Nu – Głos Dawnych Mazurów, 14 grudnia (sobota) sala Zebra godz.19:00

Pod pseudonimem Nina Nu kryje się Monika Wierzbicka, która wystąpi z własnymi kompozycjami stworzonymi do tekstów poetów mazurskich min. Michała Kajki, Gotfryda Bendziułły, Jewana, Tobiasza Stullicha, Jana Luśtycha czy Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego. Koncert organizowany w ramach projektu „Przywrócić zapomniane – mazursko godka”, poprzez który chcemy przywrócić pamięć o dawnych mieszkańcach Mazur i ich kulturze. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Miasta Ełku. Jego realizacja odbywa się także przy merytorycznym i finansowym wsparciu Muzeum Historycznego w Ełku. Wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie ECK.

IMG 4165