piątek, 21 luty 2020

IV Międzynarodowy Konkurs Literacki Siegfrieda Lenza

Fot. UM Fot. UM

Interesujesz się literaturą współczesną? Podziel się swoją opinią, stwórz własny utwór literacki i weź udział w IV Międzynarodowym Konkursie Literackim Siegfrieda Lenza „Oblicza Europy”. Pula nagród w konkursie to 10 tys. złotych. Prace należy składać do 7 czerwca 2020 r. Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku oraz Fundacji Siegfrieda Lenza.

144d07ce02734562eb4d1d3887fd2b65

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku zachęca wszystkich literatów, tych piszących do szuflady i tych bardziej doświadczonych do wzięcia udziału w IV Międzynarodowym Konkursie Literackim Siegfrieda Lenza „Oblicza Europy”. Do wygrania atrakcyjne nagrody.

Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania słowem pisanym oraz literaturą współczesną. Popularyzowanie wartościowej twórczości, a także zachęcenie młodych ludzi do wyrażania swoich emocji, uczuć, przekonań, sądów w literaturze.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do dnia 7 czerwca 2020 r. utworu prozatorskiego „Oblicza Europy”- temat przewodni (przy czym temat przewodni nie jest tytułem utworu). Utwór powinien uwzględnić kwestie „Małej Ojczyzny” związane z dialogiem międzykulturowym o charakterze społeczno - kulturowym, środowiskowym, ekonomicznym oraz tożsamością mieszkańców danego regionu.

Nadesłany utwór musi być pracą własną, dotychczas nie publikowaną i nie nagradzaną w innych konkursach. Pula nagród głównych w konkursie to 10 tys. zł

·         dodatkowo wyróżnienia - nagrody finansowe i rzeczowe pozyskane od sponsorów.


Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się w drugiej połowie lipca 2020 r. W zeszłorocznej edycji zgłoszonych zostało 80 prac w tym 2 prace z zagranicy. Jury wyłoniło trzech laureatów oraz wyróżniło cztery najciekawsze prace.

Laureaci konkursu 2019 r.:

·         I miejsce  – Patrycja Pelica "Ostatnie takie zdjęcie"

·         II miejsce – Łukasz Barys "Ukraincy"

·         III miejsce – Agnieszka Szygendowska "Mezuza"

Regulamin oraz więcej informacji na: www.biblioteka.elk.pl