sobota, 01 grudzień 2018

Szpital Pro - Medica w Ełku: Dziękujemy WOŚP i wszystkim za hojność i wrażliwość na drugiego człowieka

Fot. Szpital  Pro - Medica Fot. Szpital Pro - Medica

Szpital Pro - Medica w Ełku  po raz kolejny składa podziękowania na ręce WOŚP oraz wszystkim biorącym udział w corocznej akcji za hojność i wrażliwość na drugiego człowieka!

 - Mamy ogromną przyjemność podsumować i poinformować Państwa o ogromnej pomocy jaką „Pro-Medica” w Ełku Sp. z o.o. otrzymała od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2018 roku Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała naszemu Szpitalowi sprzęt o wartości kilkuset tysięcy złotych! 

Głównymi obdarowanymi zostały Oddział Neonatologiczny, Oddział Pediatryczny oraz Oddział Ginekologiczno-Położniczy.

Tegoroczne dary od Fundacji to:
- dwa stanowiska do resuscytacji noworodków wraz z dwoma kardiomonitorami,
- bilirubinometr,
- 2 lampy łóżeczkowe do fototerapii noworodków,
- 12 specjalistycznych foteli do kangurowania/karmienia noworodków,
- aparat USG z opcją wykonywania Echo serca,
- aparat KTG (5 szt) wraz z systemem centralnym okołoporodowym służącym do monitorowania dziecka i jego mamy w czasie porodu. Aparat w przyszłości będzie umożliwiał swobodne poruszanie się rodzącej po obrębie Bloku Porodowego dzięki technologii Wi-fi. Sygnał z głowic na brzuchu matki transmitowany do centralnej stacji przy stanowisku położnych dzięki czemu będzie możliwy stały nadzór i natychmiastowa reakcja na wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w czasie porodu.

 - Do naszej placówki trafiły dwa najnowocześniejsze stanowiska do resuscytacji noworodków wraz z kardiomonitorami i nawilżaczami, które mają zastosowanie w ratowaniu życia po porodzie oraz w czasie monitorowania funkcji życiowych naszych najmłodszych pacjentów. Bilirubinometr jest aparatem służącym do przezskórnego pomiaru stężenia bilirubiny u noworodka, czyli pomaga w określeniu czy dziecko ma żółtaczkę patologiczną i czy musi być poddane leczeniu. Dzięki takiemu urządzeniu jesteśmy w stanie, bez narażania dziecka na kolejne ukłucia igłą i pobieranie krwi, monitorować i leczyć żółtaczkę wieku noworodkowego. A kiedy, zdarzy się taka sytuacja, że stężenie bilirubiny jest nieprawidłowe to zastosujemy lampy do fototerapii, również przekazane nam przez fundację- dzięki nim, poprzez działanie specjalnych promieni świetlnych jesteśmy w stanie obniżyć stężenie bilirubiny i zapobiec powikłaniom hiperbilirubinemii. 

 - Dzięki WOŚP od tego roku mamy w naszym oddziale będą mogły w komfortowych warunkach karmić swoje dzieci piersią, odpoczywać ze swoimi skarbami na rękach, a także, w przypadku mam wcześniaków ”kangurować”, czyli dawać nieocenioną bliskość maluszkom. Stanie się tak dzięki wygodnym, rozkładanym, bujanym fotelom, które dzięki uprzejmości Fundacji pojawią się na każdej sali, na której będą leżały mamy z noworodkami.

 - I wisienka na torcie - Aparat USG, który w tym roku dostaliśmy od Fundacji, dedykowany jest Oddziałowi Pediatrii i Poradni Kardiologii Dziecięcej- będzie on służył najmłodszym pacjentom. Zaletą urządzenia jest m.in. intuicyjna obsługa, możliwość obrócenia ekranu w kierunku pacjenta z jednoczesnym podglądem obrazu na drugim ekranie, możliwość wykonywania badań układu krążenia, układu nerwowego czy pokarmowego. Nieoceniona pomoc w diagnostyce najmłodszych pacjentów.

 - Z całego serca dziękujemy WOŚP za zaangażowanie w pomoc naszym małym pacjentom i wparcie a także dziękujemy wszystkim biorącym udział w corocznej akcji za hojność i wrażliwość na drugiego człowieka!

Fot. Pro-Medica 

A.promedica

a.bpromedica

a.bc.promedica