środa, 24 czerwiec 2020

Apel do mieszkańców Ełku o stosowanie się do zaleceń sanitarnych

W związku z kolejnymi przypadkami zakażenia koronawirusem apelujemy o zachowanie szczególnych środków ostrożności. Zachowujmy się odpowiedzialnie i stosujmy do zaleceń w zakresie m.in. zakładania maseczek, ograniczenie do minimum przebywania w dużych skupiskach ludzi. Pamiętajmy o ostrożności w miejscach publicznych i środkach komunikacji miejskiej.

Rząd zniósł szereg ograniczeń sanitarnych w związku z pandemią koronawirusa, w tym nakaz zasłaniania nosa i ust (poza kilkoma przypadkami). Łagodzenie obostrzeń umożliwiło nam m.in. stopniowe przywracanie gospodarki, w tym otwarcie sklepów, restauracji, instytucji publicznych, kultury i obiektów sportowych.
 
Aktualnie w powiecie ełckim mamy potwierdzonych 25 przypadków zakażania koronawirusem. W okolicy powiatu ełckiego rośnie liczba osób zakażonych.
 
W związku z wysokim ryzykiem zakażenia koronawirusem i jego rozprzestrzeniania, zwracamy się do mieszkańców Ełku o zachowanie szczególnych środków ochrony w kontaktach z ludźmi. Zachowujmy się odpowiedzialnie i stosujmy do zaleceń w zakresie m.in.
  • unikania skupisk ludzkich,
  • używania maseczek w galeriach, komunikacji miejskiej, sklepach, przychodniach lekarskich czy instytucjach publicznych,
  • zachowania odstępu w komunikacji miejskiej (siadamy co drugie miejsce)
  • dezynfekcji rąk

Od dzisiaj (24 czerwca) w naszym mieście zostaną ponownie zaklejane przyciski sygnalizatorów świetlnych na przejściach dla pieszych.

Ponadto, od dziś do odwołania bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miasta Ełku odbywać się będzie w maseczkach lub przyłbicach. Przypominamy, że interesanci także mają obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy w budynkach użyteczności publicznej.

W urzędach administracji publicznej lub jednostkach organizacyjnych dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi interesantów. 

Pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym oraz bliskich.

Źródło:Urząd Miasta