środa, 12 grudzień 2018

Powstanie park muzyczny i sala kameralna. W kinie pojawi sie nowy ekran...

 

Rozpoczął się projekt dotyczący „Rozbudowy budynku i zagospodarowania terenu Ełckiego Centrum Kultury”. Projekt obejmuje budowę sali kameralnej oraz utworzenie parku muzycznego. Sala kameralna będzie połączona z głównym budynkiem ECK. Będzie to sala wielofunkcyjna – teatralna, koncertowa, filmowa, warsztatowa, konferencyjna i, w zależności od funkcji, pomieści nawet 200 osób. Teren między budynkiem ECK a ulicą Zamkową zostanie zagospodarowany pod edukacyjny park muzyczny. W parku pojawi się niewielka scena – na koncerty, potańcówki itp. Plenerowe instrumenty muzyczne (bębny, dzwony) i zabawki (linarium, labirynt i in.) będą atrakcją nie tylko dla dzieci.

Już w tym tygodniu w kinie ECK pojawi się także nowy sprzęt – projektor z serwerem oraz nowy ekran. Sprzęt (projektor z serwerem oraz nowy ekran) został zakupiony dzięki dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach dwóch projektów.

- Zależy nam żeby seanse w Ełckim Centrum Kultury były realizowane w jak najlepszej jakości, dlatego wcześniej zadbaliśmy już o to, aby realizować ten projekt – mówił Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Pierwszy seans przy użyciu nowego sprzętu  już w najbliższą sobotę 15 grudnia.