piątek, 14 grudzień 2018

Osoby bezdomne z Ełku zjadły mikołajkowy obiad w ełckiej restauracji

Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia 2 grudnia 2018 r. zorganizowała mikołajkowy obiad dla osób bezdomnych. Dobro rodzi dobro - bo dzięki temu, że pomysł sie spodobał i sprawdził w tym roku osoby bezdomne z Ełku wigilię będą świętować w lokalu a nie na dworcu...

Jak mówią organizatorzy:

- Myślimy, że stać nas jako społeczeństwo na coś więcej niż organizowanie „obiadów pod niebem” osobom bezdomnym i oddawanie niezjedzonych kanapek. Jest wiele instytucji i osób prywatnych, które we współpracy mogą sprawić czasami radość tym osobom. I nie chodzi tu wcale o wielką ideologię pomocową. Chodzi o gest, zauważanie, prezent, niespodziankę, próbę relacji a nade wszystko próbę zmiany naszej mentalności i postrzegania osób bezdomnych. Uważamy, że to jedna z najodpowiedniejszych dróg do budowania relacji. Wierzymy, że jedna jaskółka może uczynić wiosnę i na razie nie damy się przekonać, że jest inaczej. 

Inicjatywa możliwa była dzięki dotacji pozyskanej przez Fundację Odpowiedzialni Za Marzenia, którą przeznaczyć mogła na dowolnie wybrany cel statutowy. Restauracji Pierogrania Babci Frani w Ełku przygotowała 40 porcji z dwóch dań. Bardzo miłym gestem i zaskoczeniem było domowe ciasto, herbata i kawa dla wszystkich, a także pierogi ufundowane przez Pierogarnię Babci Frani.

Było pysznie i bardzo miło. Podczas obiadu osobom bezdomnym i organizatorom towarzyszyli przedstawiciele wybranych instytucji, które na co dzień zajmują się pracą z  osobami bezdomnymi: Nikodem Kemicer – Stowarzyszenie Monar -Markot, Karol Zagajewski i Renata Stańczyk z Caritas ( Noclegowni im. Św. Ojca Pio). A także przedstawicielka grupy Akcja-Reakcja, Emila Borawska. 

Krótka fotorelacja 

pierogi10

 

pierogi11

IMG 5241

 

IMG 5245

pierogi8

pierogi7

pierogi6

pierogi5

pierogi4

pierogi3

pierogi1

pierogi