piątek, 21 grudzień 2018

Ełczanie - Ełczanom. Sprawili wielką radość ełckiej rodzinie

Wideo

Rodzina z ulicy Chopina to dwójka dorosłych i 10-letnie dziecko, mieszkają w małym mieszkaniu komunalnym. Pani Magdalena jest dobrą gospodynią, ale jako osoba głuchoniema nie ma możliwości podjęcia pracy, obecnie jest na rencie. Pan Robert ma pracę dorywczą i pomaga żonie w wychowaniu syna, który obecnie uczęszcza do szkoły podstawowej. Mimo, że ich mieszkanie jest czyste i zadbane to wymaga generalnego remontu. Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia, w ramach akcji „Serce dla domu”, zdecydowała się na całkowity remont łazienki, ponieważ jest ona w najgorszym stanie, a stanowi najważniejsze pomieszczenie i jest najczęściej użytkowana. Do wymiany jest hydraulika, wyposażenie łazienki: wanna, umywalka, WC, pralka. W planach jest także wymiana grzejników  i położenie płytek. Jeżeli starczy funduszy być może uda się także odmalować mieszkanie. Marzeniem małego chłopczyka jest także pokój w własnym biurkiem i łóżkiem, tak aby mógł zapraszać kolegów do siebie czy w spokoju odrabiać lekcje. Akcji ze względów organizacyjny nie udało się przeprowadzić przed świętami.Organizatorzy wpadli więc na dodatkowy - świetny pomysł. Z pomocą życzliwych osób sprawili wielką radość rodzinie – przygotowując dla niej wymarzone prezenty. To pierwszy etap projektu "Serce dla domu". Kolejnym będzie zapowiadany remont, w który możecie włączyć się także Wy: tu więcej o projekcie. 

Łańcuszek dobra

Radni Miasta Ełku i Powiatu Ełckiego Kluby Dobro Wspólne przekazali pieniądze, dzięki którym rodzina z ul. Chopina w prezencie otrzymała m.in.lodówkę. Pani Magdalena otrzymała kupon na metamorfozę. W sobotę o godz.11 fryzurę wraz z farbowaniem wykona salon Atelier Urody położony przy ul. Wojska Polskiego 53, o makijaż zadba Paulina Danowska, panią Magdalenę  ubierze Butik Magiczna Kobieta i jej wspaniała właścicielka- pomysłodawca całego zamieszania Jolanta Kumkowska. Dzięki Katarzynie Krupińskiej,  Jakubowi Osowskiemu, Gabrieli Dołoto i Annie Świderskiej  rodzina otrzymała także inne niespodzianki. Bardzo pracowity Mikołaj i elfy, paczki dla rodziny pakowały w ełckim biurze Holidayline.

serce 3

IMG 6076

IMG 6123

 unnamed

 Dzięki Emilii Parafinik spełniło się wielkie marzenie Eryka!  Dostał wymarzony rower. Pan Maciek młodemu piłkarzowi podarował piłkę.

IMG 6107

serce 6

serce 1

serce 2

serce 4

serce 5

ser

AAAAAAAAAAAAAAAAAA

Tak wygląda łazienka rodziny z ul. Chopina, która wkrótce będzie remontowana. Zachęcamy do włączania się w akcję! 

Wideo

IMG 6125

 

IMG 6128

IMG 6130