piątek, 21 grudzień 2018

„Pro Medica”w Ełku najlepszym szpitalem powiatowym/miejskim w województwie warmińsko – mazurskim

"Pro Medica”w Ełku najlepszym szpitalem powiatowym/miejskim w województwie warmińsko – mazurskim wg. XV ogólnopolskiego rankingu „Bezpieczny Szpital”. Przed ełckim szpitalem w rankingu są tylko trzy szpitale wojewódzkie z naszego województwa. 

Szpital „Pro Medica” w Ełku zajął:

  • 44. pozycję w tegorocznym rankingu ogólnopolskim "Bezpieczny Szpital"
  • 9. pozycję w ogólnopolskim rankingu szpitali w grupie I poziomu szpitalnego zabezpieczenia
  • 4. pozycję w rankingu szpitali w grupie szpitali województwa warmińsko - mazurskiego

W ocenie szpitali w tegorocznym rankingu brane pod uwagę były m.in. jakość usług, bezpieczeństwo pacjenta oraz osób odwiedzających, proces leczenia, kadra pracownicza, finanse (ekonomia szpitala), realizowane inwestycje, administracja szpitala.

Ranking ogólnopolski – 44. miejsce

W rankingu wzięło udział 207 szpitali wojewódzkich, powiatowych, miejskich i klinik z całej Polski - Szpital „Pro Medica” w Ełku zajął 44. pozycję. W naszym województwie ełcki szpital wyprzedzają jedynie 3 szpitale wojewódzkie: Miejski Szpital Zespolony im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie, Wojewódzki Szpital w Olsztynie oraz Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie. Nie ma przed nami żadnego szpitala powiatowego z województwa warmińsko – mazurskiego. W pierwszej 100. znalazł się na 88. Miejscu Szpital Powiatowy w Biskupcu. przed ełckim szpitalem

Ogólnopolski ranking szpitali w grupie I poziomu szpitalnego zabezpieczenia – 9. miejsce

W swojej grupie szpitali, do której należą przede wszystkim szpitale powiatowe „Pro – Medica” w Ełku zajęła 9 miejsce. Wśród wyróżnionych szpitali nie ma przed „Pro Medicą” żadnego innego szpitala powiatowego/miejskiego z województwa warmińsko – mazurskiego.Na 18 miejscu znalazł się Szpital Powiatowy w Biskupcu.

Ranking wojewódzki szpitali – 4. miejsce

Szpital „Pro – Medica” w Ełku znalazł się na 4. miejscu w rankingu szpitali województwa warmińsko – mazurskiego.Przed ełckim szpitalem znalazły się jedynie 3 szpitale wojewódzkie: Miejski Szpital Zespolony im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie, Wojewódzki Szpital w Olsztynie oraz Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie.

Ranking przygotowywany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i "Rzeczpospolitą"