poniedziałek, 31 grudzień 2018

McDonald's w Ełku zafunduje noworoczne śniadanie bezdomnym

Gdy w mediach wrzała debata na temat słuszności powstania McDonald's w Ełku, my w tym czasie myśleliśmy nad strategią jak dobrze „wykorzystać” nowy potencjał w Ełku, dobrze zakończyć rok, a przy okazji zrobić coś dobrego: ełcki McDonald's  i my – uśmiechali się pomysłodawcy z Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia.

Na noworoczne śniadanie bezdomni wypiją kawę z mlekiem, zjedzą kanapkę – cheeseburgera, frytki, a na deser ciastko owocowe. Niespodzianka ma umilić im ten wyjątkowy dzień i dodać energii do działania. Bo przed bezdomnymi w Ełku zapowiada się w dosłownym słowa tego znaczeniu, nowy rok, nowe plany, możliwości i szanse na lepszą przyszłość - jak zapewnia nas współpracujaca z nami ełcka grupa "Akcja reakcja" , która od dawna wspiera osoby bezdomne i  pomaga nam do tych osób docierać. 

Mc Donalds - Ełczanom

Działalność McDonald’s wykracza bardzo mocno poza usługi typu fast – food. Tworzą, wspierają i realizują programy, które pomagają dzieciom. Pozwalają przeżyć trudny czas długiego leczenia i pobytu poza domem. Dzięki fundacji rodzice mają możliwość bycia jak najbliżej z potrzebującym wsparcia dzieckiem. Zapewniają bliski kontakt hospitalizowanych dzieci z rodzicami, co ma ogromny wpływ na szybszy powrót do zdrowia, a więc skrócenie pobytu w szpitalu. Jak się okazuje, są otwarci również na inne formy wspierania – także osób bezdomnych.

Celem fundacji jest także profilaktyka i wczesne wykrywania chorób u dzieci, szczególnie onkologicznych. W ramach tej właśnie działalności m.in. w mieście Ełku co roku organizowane są bezpłatne, profilaktyczne badania USG małych dzieci. Badania te odbywają się na pokładzie specjalnego ambulansu badań ultrasonograficznych. Dzięki współpracy z Fundacją Rolanda McDonalda każdego roku korzystają także najmłodsi mieszkańcy Ełku. Podczas otwarcia placówki w Ełku, fundacja wsprała także finnasowo ełckie stowarzyszenia. Wsparcie otrzymały „Onkoludki” Stowarzyszenie Rodzin Dzieci z Chorobą Nowotworową oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Warmińsko – Mazurski Oddział w Ełku.

Pomysł pomocy bezdomnym

Najpierw był obiad mikołajkowy dla bezdomnych, dzięki niemu była Wigilia w restauracji. Potem była kiełbasa z dzika od pana Huberta – ełczanina. Teraz będzie noworoczne śniadanie dla bezdomnych. To dla nas wielka radość móc doświadczać jak na naszych oczach łamią się stereotypy, że jesteśmy społeczeństwem nieczułym na los tych ludzi. Mamy zupełnie inne doświadczenia i za nie bardzo Wam dziękujemy!

Na otwarciu McDonald's mieliśmy przyjemność poznania Pana Dominka Szulowskiego – Corporate Relations Senior Manager McDonald's Sp. z o.o, empatyczny i konkretny. Jak się szybko okazało znowu możemy razem zrobić coś dobrego – ełcki McDonald's  i my. Pozytywną odpowiedź dostaliśmy właściwie od razu.

Dziękujemy

Dziękujemy McDonald's za wsparcie i za to,  że  sprawiacie radość innym!