sobota, 05 styczeń 2019

Kolędował z Nimi "cały Ełk" - Salezjańskie kolędowanie 2019

Radośnie, z wielkim przytupem, nastrojowo i niepowtarzalnie rozbrzmiały tradycyjne kolędy i pastorałki. Tak jeszcze w Ełku nigdy nie było, dwa chóry i zaprzyjaźnieni muzycy połączyli swoje siły! W sobotni wieczór, w przeddzień Święta Trzech Króli, w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Ełku miał miejsce Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek.

Atutem koncertu był kunszt muzyczny chórów, piękna aranżacje kolęd oraz oprawa świetlna przygotowana przez Norberta Webera. Bożonarodzeniową opowieść odśpiewały także solo dorośli i najmniejsi członkowie chóru. W niezwykłą podróż muzyczną zabrali nas: Schola Aniołki księdza Bosko, chór Gospel, działający przy Ełckim Centrum Kultury oraz zaprzyjaźnieni muzycy. W repertuarze nie zabrakło tradycyjnych kolęd, było również poruszające wykonanie "Kolędy dla nieobecnych".

Okazję by wspólnie zaśpiewać kolędy ełczanie mieli już po raz szósty. W tym roku w towarzystwie bardzo licznie zebranych gości, którzy wypełnili kościół po brzegi. W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele władz samorządowych, w tym: Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, Zastępca Prezydenta Miasta Ełku Artur Urbański, Zastępca Prezydenta Miasta Ełku Mirosław Hołubowicz, Starosta Powiatu Ełckiego Marek Chojnowski oraz Dyrektor Ełckiego Centrum Kultury Aneta Werla.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie włączyli się w organizację imprezy.

- Koncertu nie byłoby, gdyby w całkowitym zaufaniu, kluczy do kościoła nie oddawał nam ks. Tadeusz Jarecki – dziękowali organizatorzy.

- Klamrą spinająca wszystko jest Marcin Przygodziński i Monika Jasłowska –ripostował z wdzięcznością i uśmiechem ksiądz. - Miłość dobrych ludzi nie ma granic. My tę miłość w Ełku otrzymujemy od tylu osób. My Salezjanie też Was kochamy i dziękujemy, że jesteście.

- Ogromnie cieszy nas to, że jesteście, że chcieliście w ten sposób wielbić Pana Boga, to jest chyba najważniejsze. Cieszę się, że tyle osób tu jest i, że chcieliście nas posłuchać. Dla nas to takie nowe doświadczenie z „Aniołkami księdza Bosko”, ale udało się – mówił na zakończenie starosta Marek Chojnowski.

- Za ten śpiew, który słyszeliśmy tu w Ełku i na całym świecie - bardzo dziękuję. Ogromne brawa należą się tym, którzy przygotowali to wystąpienie – dziękował organizatorom Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Wideo  

ak4

Fot. 

Aabba 29

ak3

Aabba 56

Aabba 2

Aabba 20

Aabba 65

Aabba 11

Aabba 42

Aabba 45

Aabba 28

Aabba 53

Aabba 93

Aabba 71

Aabba 37

Aabba 84

Aabba 103

Aabba 112

Aabba 26

Aabba 68

Aabba 25

Aabba 106

ak1

Aabba 60

Aabba 76