poniedziałek, 07 styczeń 2019

Ferie zimowe 2019

Terminy ferii zimowych 2019

Dobra wiadomość dla uczniów. Już za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe. Pierwsi uczniowie zakończą naukę już 11 stycznia, ferie zimowe rozpoczną trzy dni później.  Przerwa w nauce standardowo potrwa dwa tygodnie.

Terminy ferii dla uczniów z szesnastu województw zostały tak dobrane, aby najbardziej popularne zimowe miejsca nie były przepełnione. Pozwoli to na w miarę swobodniejsze poruszanie się po stokach narciarskich oraz szlakach turystycznych, które oblegane są szczególnie zimą. Terminy ogłasza minister edukacji na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

  • Pierwsi wypoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Tam ferie trwać będą od 14 – 27 stycznia 2019,
  • 21 stycznia – 3 lutego 2019 na ferie udadzą się uczniowie z  województw: podlaskiego i  warmińsko-mazurskiego,
  • 28 stycznia do 10 lutego 2019 odpoczynek od nauki rozpoczną uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Potrwa on do 10 lutego.
  • Jako ostatni  - od 11  do 24 lutego 2019 - odpoczywać będą uczniowie z z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.