sobota, 12 styczeń 2019

Ełk jest wymarzonym parnterem do produkcji filmowej - Tomasz Mandes

Kochaj! Szanuj! Walcz! 

„Underdog” możecie obejrzeć już w kinach w całej Polsce. Wczoraj (11 stycznia) doczekał się swojej premiery także w Ełku. Wraz z ełczanami film oglądali czołowi aktorzy: Mamed Khalidov (Deni Takaevem) i Eryk Lubos (Borys „Kosa” Kosiński), producent Tomasz Mandes,  a także reżyser filmu Maciej Kawulski.W najbliższych dniach film, który kręcony był głównie w naszym mieście będzie miał swoją premierę w 12 krajach na świecie. Na ekranie można zobaczyć piękne kadry z naszego miasta, a także ełczan, statystów i trenujących MMA. Film cieszy się pozytywną opinią, jest już także pomysł na nakręcenie kolejnej części i nadzieja, że znów właśnie w Ełku.

- Ełk to wymarzony partner do produkcji filmowych, przekonaliśmy się o tym. Z całego serca polecam to partnerstwo. Ełk jako miasto, ale także Ełk jako ludzie - to jest nie bez znaczenia, że tu jest naprawdę wspaniała atmosfera, dużo ciepła, ludzie w Ełku są uczynni, uśmiechnięci i pomocni. To dzięki temu udało się zrobić ten film, taki jaki jest, myślę, że całkiem niezły? – mówił w rozmowie z nami producent Tomasz Mandes. 

- Zastanawialiśmy się mniej więcej 12 sekund, gdzie będzie realizowany film, wiedzieliśmy, że to musi być Ełk! Dziękujemy Panu prezydentowi, że nas przyjął. Mamy nadzieję, że ten film będzie ważnym dla Was obrazem również ze względu na to, że tak wiele scen było kręconych właśnie tutaj  - mówił reżyser Maciej Kawulski.

- To prawda, że to było 12 sekund – uśmiechał się Tomasz Mandes. Chcę Wam powiedzieć, że ten wybór, te 12 sekund, które rzeczywiście zdecydowały o tym czy zrobimy ten film w Ełku czy w innym mieście, którego szukaliśmy - to był bardzo trafny wybór. Fanatyczna energia jest w tym mieście i w Was.

- Pierwszy raz byłem w Ełku, ale będę pamiętał to miasto do końca życia ! - podkreślił Eryk Lubos.

„Underdog” - to obraz kulis sportowego świata ukazany oczami zawodnika, a także historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Pierwszy polski fabularny film o MMA to jednak nie tylko widowisko z gal. "Underdog" obala stereotyp MMA jako bezmyślnego boksowania, „mordobicia” i przemocy. Uwagę widzę kieruje na to co najważniejsze w MMA: wzajemny szacunek zawodników, ciężka praca nad sobą i wypracowana technika. Boks - nie ma nic wspólnego z biciem się i „podwórkowym nawalaniem”, to wymagająca systematycznej pracy dyscyplina sportowa, gdzie o sukcesie decyduje nie tylko talent, ale także chęci i zapał do pracy. Doskonały duet w filmie stworzył trener - Chabior i Eryk Lubos. Janusz Chabior w doskonałej roli trenera z zespołem Tourette’a,  bez sztucznego moralizatorstwa pozostawia widzowi wiele nadziei, która dotyczy nie tylko naszych pasji, lecz życia po prostu: Jak upadniemy, należy… wstać!  Jest jeszcze jedno bardzo ważne przesłanie, które możemy zdradzić…Ten kto potrafi  pięknie, płynnie i poetycko mówić nie jest lepszy w niczym od tego, kto co drugie zdanie mówi „..urwa:. Nie to decyduje o wartości człowieka. A na drugą szansę zasługuje każdy! Bez dwóch zdań. Kochaj, szanuj, walcz! I Koniecznie obejrzyj film!


„A ja jestem proszę Pana na zakręcie moje prawo to jest Pana lewo… Pan widzi krzesło, ławkę, stół a ja rozdarte drzewo …bo ja jestem proszę Pana na zakręcie, ode mnie widać niebo przekrzywione… Pan był także, proszę Pana, na zakręcie.Dziś Pan dostrzega, proszę Pana, te realia i Pan haruje, proszę Pana, jak ten wół, a moje życie sie kolebie niczym balia…”

IMG 7027

IMG 7099

IMG 7051

IMG 7081

IMG 7058

4

5

IMG 7021

IMG 7097

IMG 7090

IMG 7091

IMG 7041

 Wideo