środa, 16 styczeń 2019

Apel córki Owsiaka do "hejterów". Nowy Zastępca Jurka Owsiaka

Fot. Viva Fot. Viva

Jurek Owsiak odszedł z WOŚP po śmierci prezydenta Gdańska. Wybrano jego następcę, który zajmie się fundacją i organizacją kolejnego WOŚP-u w przyszłym roku.

Tuż po tragedii, jaka wydarzyła się na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa fundacji. To wielki cios dla wszystkich tych, którzy od lat wspierali jego działania. Od samego początku na Owsiak spływała fala hej tu – jak się okazało w pewnym momencie kulminacyjna.Tysiące ludzi kieruje apele, odezwy, listy prosząc, aby przemyślał decyzję. Bez Ciebie WOŚP nie będzie już tym samym – argumentują. W Internecie ruszyła fala akcji i wydarzeń organizowanych przez znane osoby, jak i zwykłych obywateli, które wzywają Owsiaka to pozostania na stanowisku.Owsiak pozostaje nieugięty! Z najnowszych informacji wynika, że członkowie przyjęli jego dymisję i wyznaczyli nowego prezesa. Będzie nim dotychczasowy wiceprezes Piotr Burczyński. Pod dokumentem podpisali się Piotr Burczyński, Bohdan Maruszewski, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak oraz Jurek Owsiak. Jurek Owsiak zostaje w zarządzie.

Dosadnie sytuację skomentowała także córka Jurka Owsiaka

– Po głowie krąży milion myśli a trudno powiedzieć cokolwiek. Moment jest rozrywający i przerażający (…) Pani Magdzie Adamowicz i wszystkim bliskim Pana Prezydenta chcę powiedzieć… siły, żeby przeżyć tragedię – napisała Ola Owsiak.

Do hejterów

– (…) którzy energię potrafią przekładać, zdaje się jedynie na nienawiść i durną krytykę wobec innych. Gówno z tego wynika, drodzy Państwo! –napisała córka Owsiaka

– Jestem dumna ze swoich rodziców, którzy życie naszej rodziny podporządkowali działalności Fundacji… Nawet jak czasem szlag mnie trafiał, że znów zamiast o naszych sprawach, przy stole rozmawiamy o listach z prośbami, brakach w szpitalach, tragediach pacjentów i ich rodziców, przetargach… (…)

Rodzice nigdy nie strzelali pogadanek, że trzeba być takim czy siakim, że trzeba robić tak czy śmak… Ale żyjąc, jak żyją, i robiąc to, co robią, nauczyli nas, że w życiu trzeba mieć WRAŻLIWOŚĆ, ODWAGĘ, SIŁĘ I TRZEBA POMAGAĆ, ŁĄCZYĆ i KOCHAĆ. I ZAWSZE PODPISYWAĆ SIĘ IMIENIEM I NAZWISKIEM POD TYM, CO SIĘ ROBI!