piątek, 18 styczeń 2019

Wernisaż malarstwa i fotografii młodych, ełckich artystów

Za nami wernisaż wystawy malarstwa i fotografii ełckich, młodych a nade wszystko nietuzinkowych artystów  - Kingi Maziuk i Konrada Zajączkowskiego. Konrad zaczynał w szkole średniej pod okiem Ani Szubert, pracował z wieloma aktorkami, modelkami, sportowacami - niektórych mieliśmy okazję wczoraj gościć. Jednym z większych osiągnięć - jak mówi ełcki artysta, był moment, kiedy jego zdjęcia trafił na strony magazynu Playboy. Tematyka prac Konrada jest jednak bardzo różnorodna. Kinga na przestrzeni lat wypracowała swój indywidualny, oryginalny styl, a efekt końcowy, tego jak wygląda jej praca jest zależny od klienta. Obrazy Kingi  zdobią mieszkania w Polsce i na świecie m.in. w Wiedniu, USA czy Izraelu. Ich charakterystyczną cechą jest abstrakcyjne przedstawianie motywów podróżniczych z lotu ptaka. Konrad  współpracuje z wieloma sportowcami i modelkami, a jego prace publikowane są w ogólnopolskich magazynach.

Wernisaż "Zanurkować w Egzotyce" to pierwszy taki wernisaż, na którym ezoteryczna malarka i ekscentryczny fotograf przedstawili swoją twórczość zainspirowaną tym, co niebanalne i egzotyczne. Wierząc w siłę marzeń nieustannie rozwijają  swoje pasje, a przy tym nie zapominają także o innych. Podczas wernisażu zorganizowali akcją charytatywną fundacji "Luberty Pomagają" na rzecz Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Uroczystość miała miejsce w przepięknej scenerii Restauracji Między Wierszami. 

W wernisażu wzięli  udział przedstawiciele władz samorządowych w tym Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski, a także Dyrektor Ełckiego Centrum Kultury Aneta Werla. Ucztę dla ducha osłodził ełcki Kramelek, pysznym i artystycznym tortem dla gości. O dekoracje sali zadbała Paulina Klekotko- właścicielka studia florystycznego Badylek z Ełku!
Patronat medialny nad wydarzeniem objął: Portal Dzień Dobry Ełk oraz Radio 5. 

IMG 7141

 

IMG 7165

IMG 7309

IMG 7291

IMG 7191

IMG 7207

IMG 7148

IMG 7278

IMG 7222

IMG 7192

IMG 7164

IMG 7150

IMG 7266

 Wideo