czwartek, 24 styczeń 2019

Osoby bezdomne otrzymały wejściówki na wszystkie mecze "Mazura". Kibice usmażyli naleśniki

Kilka dni temu zostaliśmy poproszeni o pomoc w organizacji czwartkowego ( dzisiejszego) obiadu dla osób bezdomnych z Ełku. Wzruszyła nas odpowiedzialność Pani Emilii Borawaskiej, która osobom zamieszkującym na ulicy pomaga od lat – mimo pobytu w szpitalu nie zapomniała o nich nawet na moment! Zorganizowała im ciepły posiłek na każdy dzień swojej nieobecności! 

Wysłaliśmy  w świat "hasło", resztę zorganizowali sami Ełczanie! Jesteśmy z Was dumni! Dzięki sprawnej organizacji mogliśmy dziś poczęstować osoby bezdomne ciepłym posiłkiem z którego skorzystało około 25 osób.  Była też niespodzianka, którą z własnej inicjatywy przygotowali kibice „Mazura” – domowe naleśniki, które sami usmażyli! Wielkie brawa chłopaki! Zarząd "Mazura" przekazując symboliczny szalik osobom bezdomnym zagwarantował zawsze bezpłatne  wejściówki. 

"Nie można nienawiści pokonać nienawiścią. Tylko miłość jest w stanie pokonać nienawiść"  - przypomniały nam się te słowa (Timmermansa), gdy stanęli dziś przed nami kibice z naleśnikami w ręku rozdając je osobom bezdomnym! 

 Wideo dedykujemy Emilii - od przyjaciół! 

aą 2

aą 5

aą 3

aą 4

IMG 8164

IMG 8167