środa, 06 luty 2019

Bezpłatne szkolenia w ramach projektu grantowego „Ja w internecie"

„Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych” to program bezpłatnych szkoleń mający na celu podniesienie kompetencji cyfrowych, osób dorosłych od 25 roku życia tak, by w większym stopniu korzystały z usług świadczonych drogą elektroniczną w życiu zawodowym i prywatnym.Dotychczas odbyły się dwa dwudniowe szkolenia w tematykach "Moje finanse i transakcje w sieci" oraz "Tworzę własną stronę internetową (blog)". W najbliższym czasie odbędzie się szkolenie z cyklu „Rodzic w Internecie”, które odbędzie się w dniach 11 i 13 lutego w godzinach 8.00 – 14.00 w sali nr 10.3 na I piętrze kamienicy organizacji pozarządowych przy ulicy Małeckich 3.

W szkoleniach mogą wziąć udział osoby początkujące stawiające pierwsze kroki w sieci, osoby swobodnie korzystające z komputera chcące zdobyć nowe umiejętności, a także osoby zaawansowane chcące poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje. Ponadto kursy będą odbywały się w grupach 12 osobowych. Łącznie w ramach projektu zostanie przeszkolonych 264 osób.

Początkujący użytkownicy przejdą kurs wprowadzający w zakresie obsługi komputera, korzystania z internetu, obsługi poczty elektronicznej oraz posługiwania się serwisami i aplikacjami ułatwiającymi funkcjonowanie w życiu codziennym.

Do końca czerwca bieżącego roku odbędą się następujące grupy szkoleń:

 • „Rodzic w Internecie” - 4 dwudniowe szkolenia
 • „Mój biznes w sieci” - 2 dwudniowe szkolenia
 • „Działam w sieciach społecznościowych” - 5 dwudniowych szkole
 •  „Kultura w sieci” - 3 dwudniowe szkolenia
 •  „Moje finanse i transakcje w sieci” - 1 dwudniowe szkolenie
 • „Tworzę własną stronę internetową (blog)” - 4 dwudniowe szkolenia

Aktualne informacje o harmonogramie szkoleń pod linkiem:

http://www.elk.pl/files/multimedia/files/7c44c921343d24e0c840ca2f209a381b.pdf 

Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie uczestników do:

 •  korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych przy pomocy profilu zaufanego),
 •  poruszania się w portalach społecznościowych,
 •  wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej,
 •  zdobywania wiedzy na temat tworzenia stron internetowych,
 •  ochrony dzieci przed niepożądanymi treściami,
 •  zwiększenie dostępu do kultury, edukacji i informacji z legalnych źródeł.

Dzięki projektowi „Ja w internecie” uczestnicy podniosą swoje kompetencje związane m.in. z korzystaniem z usług e-administracji, co zwiększy aktywność lokalnej społeczności w sieci i poprawi jej komunikację z urzędami.nKwota dofinansowania programu dla Gminy Miasta Ełku wynosi 147 840 zł. ze środków Programu Nasze miasto nie ponosi wydatków z własnych środków.

Projekt finansowany jest w całości ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje Społeczeństwa, działania 3.1: „Działanie szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Rejestracja na szkolenie prowadzona jest na bieżąco w Urzędzie Miasta Ełku, po wcześniejszym umówieniu się tel. 87 73 26 128 (Dariusz Kruszewski) lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Więcej szczegółów na temat programu pod adresem: https://jawinternecie.edu.pl/

Wydział Organizacyjny Dariusz Kruszewski, nr. tel. 87 73 26 128, Michał Kawecki 87 73 26 279