poniedziałek, 13 maj 2019

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Wideo - Muzyczny prezent 

W dniu 12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Z tej okazji, tradycyjnie już  Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz zaprosił dziś (13 maja) na spotkanie pielęgniarki i położne z naszego miasta min.: Panią Ewę Faliszewską - Pielęgniarkę Naczelną „Pro-Medica” w Ełku Sp. z o.o., Panią Elżbietę Araminowicz – Kierklo - Kierownik ds. pielęgniarstwa 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie – Filia w Ełku oraz wszystkie pielęgniarki i położne z „Pro-Medica” w Ełku i 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie – Filia w Ełku, a także z Centrum Kardiologii Scanmed w Ełku, Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej, Stacji Dializ "Pro – Medica" Sp. z o.o., Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Szkolmed" w Ełku, Tęczowego Domu oraz przychodni lekarzy rodzinnych z terenu naszego miasta.

Spotkanie odbyło się o godz. 13.00 w Ełckim Centrum Kultury na sali „Zebra” i było okazją do wyrażenia podziękowania i uznania za pracę pielęgniarek i położnych z naszego miasta, złożenia życzeń oraz podkreślenia istoty pielęgniarek i położnych w systemie służbie zdrowia. Życzenia i podziękowania w imieniu Ełczan złożył Zastępca Prezydenta Ełku Artur Urbański. 

 - Tak się dzieje, że nasze życie zaczyna się przy Waszym udziale i często przy Waszym udziale kończy. Szanowni Państwo chciałbym złożyć Wam ogromne podziękowania za to, że jesteście każdego dnia z nami. Nie tylko na oddziałach szpitalnych, ale również w przychodniach lekarzy rodzinnych, w stacjach dializ, w każdym miejscu gdzie potrzebujemy Waszej pomocy, Waszej fachowości, również Waszego serca (…) – mówił Zastępca Prezydenta Ełku Artur Urbański.

Trud Pielęgniarek i Położnych, a także Panów wykonujących ten zawód docenił także m.in. Prezes "Pro-Medica" Andrzej Bujnowski oraz Zastępca Komendanta 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie – Filia w Ełku ppłk mgr farm. Michał Wawreszuk - składając serdeczne życzenia i podziękowania za codzienną pracę i służbę innym. 

pielęgniarki 48

pielęgniarki 31

pielęgniarki 53

pielęgniarki 3

pielęgniarki 51

IMG 6454

pielęgniarki 74

pielęgniarki 43

pielęgniarki 67

IMG 6544

IMG 6442

IMG 6459

pielęgniarki 45

pielęgniarki 122

pielęgniarki 90

IMG 6460

pielęgniarki 131

pielęgniarki 118

IMG 6515

pielęgniarki 7

pielęgniarki 37