wtorek, 09 lipiec 2019

Karaiby w sercu Ełku. Ełk Latin Festival - taneczne wakacje na Mazurach!

Fot. Ełk Latin Festival Fot. Ełk Latin Festival

 - Taniec. Dobra muzyka. Słońce i woda. Trzydniowe wydarzenie taneczno-kulturalne. Uczta dla ciała i zmysłów. Kilkadziesiąt godzin warsztatów tanecznych pod okiem najlepszych instruktorów salsy kubańskiej, bachaty i reggeatonu, mambo, imprezy taneczne pod gołym niebem, koncert muzyki kubańskiej, DJ-e i mnóstwo pasjonatów tańca. A do tego Ełk - stolica jednego z najpiękniejszych regionów Polski - Mazur. Ełk Latin Festival to przede wszystkim taniec. Warsztaty poprowadzą najlepsi w Polsce instruktorzy: salsy kubańskiej, bachaty i reggeatonu, mambo!. Zajęcia będą odbywać się na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym - zapewniają organizatorzy. Zapisy na: www.elklatinfestival.pl

Na festiwal zaprasza współorganizatorka Agata Sakowicz

- Nie możesz tego przegapić! Ełk Latin Festival to kilkudniowe wydarzenie taneczno – kulturalne. Nie bez powodu jego termin przypada na lipiec. Chcemy, by jego uczestnicy oderwali się od codzienności, odpoczęli i przeżyli krótkie wakacje w latynoskim klimacie. Mazury na pewno sprostają tym oczekiwaniom. W programie m.in. piątkowa potańcówka miejska na Palcu Jana Pawła II i nietuzinkowa Rueda de Casino - wielki taniec w kole, pod wodzą instruktora -  dla wszystkich chętnych. Zajęcia podstawowe są bezpłatne! To również rzadka i bardzo dobra okazaja do spotkania tanecznych sław w naszym mieście. Wystąpi dla Was również muzyczna gwiazda - kubanski zespół Rey Ceballo y Tripulacion Cubana. Na chwilę obecną zapisało się już około 1000 uczestników. 

 - Dzięki wartsztom tanecznym, koncertom, potańcówkom pod gołym niebem, spotkaniom z podróżnikami - chcemy zachęcić do aktywnego spędzania czasu właśnie w Ełku - mówiła współorganizatorka Agata Sakowicz. Festiwal skierowany jest zarówno do społeczności tanecznej jak i amatorów. Jest nie tylko okazją do szlifowania swoich umiejętności tanecznych w takich stylach jak salsa kubańska, son, bachata, reggeaton, ale także do wkroczenia w świat tańca, poznania najlepszych instruktorów w kraju oraz delektowania się klimatem krajów karaibskich.

Na ełckich parkietach zagości kilkunastu instruktorów z Polski i z zagranicy, przekazujących wiedzę na poziomach podstawowym i zaawansowanym. Taniec, animacje dla dzieci i dorosłych, spacery, gastronomia czy wieczorny koncert tuż obok jeziora - to jedne z wielu atrakcji.  Części tanecznej będą towarzyszyły wywiady z rodowitymi kubańczykami, wystawa fotograficzna oraz dyskusje o krajach karaibskich.

Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Prezydenta Ełku.

Potwierdzeni instruktorzy Ełk Latin Festival:

CUBAN SALSA:
- Edwar Ramos No Limit
- Eryk Januszyk
- Regla Maria Peñalver Hernández
- Olivia Szewczak
- Ania Kurowska
- Paulina ROOMBA Kozlowska
- Radek RADO Piatek
- Agata Sakowicz
- Łukasz Sakowicz

BACHATA
- Janis & Zoe
- Łukasz Raś
- Ewa Jankowska
- Monika Sek
- Daniel Rojewski
- Grzegorz Winiarek
- Karolina Winiarek

MAMBO / L.A.
- Marcin Tokarczyk
- Ewa Tokarczyk
- Basia Materka
- Lukasz Midura
- Sara Martinez
- Rafał Porębiak
- Aleksandra Świerszcz Porebiak

DJ-e Ełk Latin Festival:
DJ Tresorman
DJ Pedro Niebudek

Serdecznie zapraszmay w imieniu organizatorów! Wiecej na: www.elklatinfestival.pl

Wideo 

IMG 0592