środa, 10 lipiec 2019

Dofinansowanie na usuwania azbestu na terenie Miasta Ełk

Trwa nabór wniosków na dofinansowanie z zakresu usuwania azbestu na terenie Miasta Ełk. Wnioski można składać do 26 lipca 2019 r. Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” w Ełku zachęca do składania wniosków o dofinansowanie zadań z zakresu demontażu, transport i unieszkodliwienia azbestu i wyrobów zawierających azbest, z nieruchomości położonych na terenie Miasta Ełk. Realizacja przedsięwzięcia rozpocznie się po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.Termin składania wniosków o demontaż i załadunek azbestu w 2020 r. - do 26 lipca 2019 r. Wnioski przyjmowane są w sekretariacie Urzędu Miasta Ełku, ul. Marsz. J. Piłsudskiego 4.

W ramach programu przewidziane jest dofinansowanie w formie dotacji ok. 75%. Prace związane z demontażem i załadunkiem planowane są do wykonania w maju i czerwcu 2020 r. O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in.: osoby fizyczne, stowarzyszenia, spółdzielnie mieszkaniow, wspólnoty mieszkaniowe, rodzinne ogrody działkowe,  kościoły i związki wyznaniowe,  spółki prawa cywilnego i handlowego.

Uwaga! Dofinansowaniem nie będą objęte koszty związane z m.in.z: zakupem i montażem nowych pokryć dachowych, demontażem lub wymianą elementów konstrukcyjnych dachu lub ścian,  demontażem elementów izolacyjnych dachów lub ściany. Szczegółowe informacje oraz komplet dokumentów wymaganych do złożenia wniosku o dofinansowanie można pobrać z nw. stron:

http://elk-ekomazury.bip-wm.pl/public/?id=87845

http://www.czystyelk.pl/usuwanie-azbestu

Dodatkowe informacje dostępne w Wydziale Mienia Komunalnego Urzędu Miasta Ełku> Jabłońska Anna, pok. nr. 243, tel. 87 73 26 223, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.