poniedziałek, 12 sierpień 2019

„Na chwilę przed odlotem” - Koncert muzyki filmowej

Nikt nie wyobraża sobie ulubionego filmu czy serialu bez muzyki. To ona nadaje charakter reprodukcjom, buduje napięcie i porusza serca milionów widzów. „Na chwilę przed odlotem” to koncert muzyki filmowej, podczas którego zabrzmią najpiękniejsze utwory pochodzące z reprodukcji polskiego jak i zagranicznego kina. To potok brzmienia poprzez gatunki muzyczne takie jak pop, soul i jazz. Organizatorka ma na celu stworzenie ilustracji, które „wyjdą” poza obraz filmu czy serialu i zostaną w pamięci słuchaczy na długie lata. W podróż muzyczną będą wprowadzali Państwa najlepsi konferansjerzy, związani z teatrem i filmem od najmłodszych lat, student Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu na wydziale aktorskim, Jan Kowalewski oraz Tancerz Ełckiego Teatru Tańca oraz Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca Bartłomiej Rózio.

Pomysłodawcą koncertu jest Natalia Bożewicz, związana z naszym miastem od lat, tegoroczna absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ełku. Z muzyka związana od dziecka, doskonaliła swój warsztat pod okiem m.in. Emila Mankiewicz, Ewy Eberhardt, Pawła Borzeńskiego i Sylwii Wasilewskiej. Laureatka wielu konkursów i festiwali regionalnych, ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Od października będzie kontynuowała edukację muzyczną na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Uważa, że muzyka jest cudem, który pomaga zrozumieć świat, dlatego pragnie przez resztę życia dzielić się nim z innymi ludźmi.

 - Koncert odbędzie się 30 sierpnia o godzinie 19.00 w Amfiteatrze Ełckiego Centrum Kultury. Będzie to niezwykłe wydarzenie, które będą Państwo wspominali długi czas, gdyż jest to pierwszy taki koncert w Ełku. Zapraszamy - zachęcają organizatorzy! 

Podczas koncertu gościnnie wystąpią wokaliści:

Milena Worm

Nikodem Mrozek

Ewa Awramik

Agata Aniszczyk

Izabela Aniszczyk

Wokalistom będzie towarzyszyła sekcja instrumentalna w składzie:

- Kacper Kasprzak

- Michał Letkiewicz

- Mateusz Waraksa

- Maja Piekarska

- Julia Błaszczyk

- Emilia Tokajuk

- Katarzyna Szkraba

- Wiktoria Górska

- Joanna Żelaźniak

WSTĘP WOLNY!