środa, 09 październik 2019

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku wystąpią na "międzynarodowych deskach teatru"

Fot. Archiwalne Fot. Archiwalne

Wideo -  "Samotny wśród ludzi" w wykonaniu osób z niepełnosprawnościami

Na teatralnych, tym razem międzynarodowych "deskach" Teatru "Baj Pomorski", w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek ,,Spotkania", już wkrótce wystąpią uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Ełku. To kolejna scena, którą zapewne podbiją spektaklem "Samotność wśród ludzi". Uczestnicy warsztatów do Torunia wybiorą się na specjalne zaproszenie organizatorów, którzy liczą, że przedstawienie ełczan uświetni i podniesie poziom artystyczny wydarzenia. Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych "Innym Okiem" obędzie się już 17 października 2019r. 

Przypominamy, że spektakl, który powstał w skromnym zaciszu ełckich warsztatów, debiutował na wielkiej, jednej z najpiekniejszych scen Teatru  im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie nasi artyści odebrali nagrodę z rąk Anny Dymnej - podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno - Muzycznej Osób Niepełnosprawnych" Albertiana" w Toruniu. Ełczanie z niepełnosprawnościami uplasowali się wtedy na III miejscu. Grupę przygotowała Izabela Uściłowicz. 

Niepełnosprawność intelektualna nie jest przeszkodą, by dostarczać publiczności wzruszeń, radości, a także refleksji. To doskonała okazaja, żeby przypomnieć, że na podstawowym, najbardziej ludzkim poziomie wszyscy jesteśmy tacy sami. 

 - Z wielką przyjemnością weźmiemy udział w festiwalu, nasi uczestnicy bardzo się ucieszyli z tego zaproszenia - informuje nas Małgorzata Charubin, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku. 

Wszystkim utalentowanym aktorom teatru "ZgiEłk" życzymy wielu pięknych wrażeń i niezapomnianej przygody. Trzymamy za Was kciuki!