czwartek, 22 listopad 2018

“Bezdomność niejedno ma imię” - wystawa fotograficzna

Fot. Radek Nowacki Fot. Radek Nowacki

Czasami wolimy przejść na drugą stronę, odwrócić głowę, udawać, że nie widzimy. Tym wartościowszy wydaje się pomysł robienia zdjęć osobom na które nie chcemy czasami patrzeć, albo udajemy, że ich nie ma. 

27 listopada Ełckie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy “Bezdomność niejedno ma imię” autorstwa fotografika Radka Nowackiego, który odbędzie się w holu Ełckiego Centrum Kultury. Podczas wystawy zaprezentowane zostanie kilkanaście portretów wykonanych w technice podwójnej ekspozycji, których bohaterami są mieszkańcy ełckiego Monaru.

Wystawa ta ma przybliżyć proces bezdomności i wychodzenia z niej, ale przede wszystkim pokazać zmagających się z bezdomną codziennością mieszkańców ełckiego MONARU.

Mężczyźni biorący udział w tym projekcie, to osoby, którzy w przeszłości całkiem sprawnie funkcjonowały w społeczeństwie i wypadkowa okoliczności egzystencjalno-losowych taki jak uzależnienie, konflikt w rodzinie, pobyt w zakładzie karnym czy zaburzenia psychiczne wypchnęły ich poza nawias szeroko rozumianego “normalnego” życia. Każdy z bohaterów tych zdjęć ma swoją “opowieść”, przeszłość, historię, które może pozwolą na przybliżenie widzowi stanu bezdomności, dotykającego tak wielu i którego zaznać może tak naprawdę każdy z nas.

Projekt finansowany w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego 
Ełk- Tu Działam, którego operatorem jest Fundacja Human „Lex” Instytut.