wtorek, 17 grudzień 2019

Szpital Pro-Medica w Ełku wśród najlepszych w województwie

W XVI Ogólnopolskiego Rankingu Szpitali „Rzeczpospolitej” Bezpieczny Szpital 2019 udział wzięły 202 szpitale, których baza łóżkowa stanowi 73 759 sztuk, czyli 40 proc. wszystkich 185,3 tys. łóżek w Polsce, i w których odbywa się 59 proc. wszystkich hospitalizacji (4,6 mln z 7,8 mln). W województwie warmińsko - mazurski na podium uplasowała się ełcka Pro-Medica. 

Zestawienie powstaje na podstawie ankiet wypełnionych między innymi przez dyrektorów lecznic, w których oceniany jest sprzęt, jakim dysponuje placówka. Pod uwagę brane są takie czynniki jak zasilanie w media, wyposażenie bloku operacyjnego, diagnostyka, systemy informatyczne, jakość usług, polityka lekowa, certyfikaty, komfort pobytu pacjenta, analiza skarg czy kwalifikacje personelu.

Zwycięzcą wśród wszystkich placówek zostało Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy. Placówka ta zdobyła 897,09 punktów. To wielokrotny zwycięzca rankingu, który w ubiegłym roku zajął druga pozycję. XVI rankingu szpitali przygotowanego został przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z „Rzeczpospolitą.” 

IMG 7656