piątek, 20 grudzień 2019

Mapa Ełku na tablicy turystycznej

Fot. UM Fot. UM

Pierwsza tablica turystyczna Ełku pojawiła się wczoraj nieopodal parku linowego. Zawiera ona ogólną mapę miasta, a także m.in. graficzny opis obszaru miasta od Wieży Ciśnień, przez park linowy do Parku Solidarności. Jest to egzemplarz prototypowy. Tablica jest dwustronna i podświetlana po zmroku.

Tablice turystyczne mają pomóc głównie turystom w poruszaniu się po naszym mieście. Zawierają ogólny plan miasta oraz informację na temat najważniejszych atrakcji i obiektów Ełku wraz ze wskazaniem ich lokalizacji. Centralnym punktem na tablicach są uszczegółowione mapy wycinkowe obszaru znajdującego się w okolicy, w której stoi tablica. Tablica ma wysokość ok. 245 cm.

Ekran tablicy ma wymiary ok. 195 cm x 100 cm. Podzielony jest on na trzy części:

  • mapa szczegółowa wybranego (wycinkowego) obszaru miasta z zaznaczonymi np. najbliższymi atrakcjami turystycznymi, sportowymi, parkami, ulicami, instytucjami; na tej mapie znajdują się również informacje o odległościach od miejsca, w którym stoi tablica do konkretnych punktów na mapie;
  • mapa ogólna miasta Ełku;
  • opis wybranych 20 atrakcji / miejsc istotnych z punktu widzenia turystycznego i historycznego miasta wraz z tłumaczeniem na trzy języki obce (angielski, niemiecki, rosyjski).

Docelowo takie tablice mają pojawić się w różnych częściach naszego miasta. Wytypowano ok. 15 możliwych lokalizacji. Część tablic, jeżeli zaistnieje taka potrzeba, zostanie podświetlonych.

Źródło:UM