poniedziałek, 13 styczeń 2020

Ełczanie regują - zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców

Dzięki reakcji innych uczestników ruchu policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, drugi ponad 1,5. Dzięki obywatelskim zgłoszeniom być może nie doszło do tragedii na drodze.

Do pierwszego zdarzenia doszło 11.01.2020r. Mężczyzna jadący za oplem vectrą zauważył niepokojące manewry tego pojazdu. Kierujący jechał całą szerokością jezdni, nienaturalnie zmieniał prędkość, w końcu zatrzymał się na środku przejazdu kolejowego. Na szczęście świadek w porę zareagował. Powstrzymał kierowcę przed dalszą niebezpieczną jazdą i wezwał patrol. Okazało się, że za kierownicą opla siedział pijany 47-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Niepokój innych uczestników ruchu wzbudził także kierujący audi. Do zdarzenia doszło 12.01.2020r. w Ełku. Mężczyzna gwałtownie przyspieszał, za chwilę zwalniał, wjeżdżał na krawężnik i popełniał inne wykroczenia na drodze, które wzbudziły podejrzenia świadków, że kierowca jest nietrzeźwy. Potwierdziło to badanie stanu trzeźwości, przeprowadzone przez wezwany patrol. 28-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania.

Być może dzięki swojej szybkiej i zdecydowanej reakcji świadkowie zapobiegli przykrym zdarzeniom na drodze i nie dopuścili do tragedii.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kierowcom grożą kary do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy! Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Tym bardziej cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również obywatele, którzy widząc podejrzane manewry kierowców coraz częściej informują o tym funkcjonariuszy.

Źrodło: KPP