środa, 22 styczeń 2020

To nie koniec poszukiwań ełczanina.Grupa Specjalna Płetwonurków RP poleciała do Tajlandii

Fot. Monika Tyszkiewicz Fot. Monika Tyszkiewicz

Grupa Specjalna Płetwonurków RP poleciała do Tajlandii na dalsze poszukiwania zaginionego ełczanina, Mateusza Juszkiewicza i Tajki, Werakan Siriprakon. Młodzi ludzie zaginęli w grudniu 2019 roku, podczas wyprawy kajakowej u wybrzeży wyspy Phuket. Do tej pory, nie udało się odnaleźć kajaka, którym płynęła para. Ta akcja, to nasza nadzieja - mówi zdeterminowana siostra zaginionego.

 - Maciej Rokus, Maciej Ciesielski i Paweł Michniak, to specjaliści z grupy od poszukiwań pod wodą, szukają zaginionych, badają wypadki morskie, przeprowadzają eksperymenty.
Maciej Rokus jest też biegłym sądowym w kilku dziedzinach - człowiek z niesamowitą wiedzą i umiejętnościami- mówi Monika Tyszkiewicz.

-Podsumowując - do Tajlandii by nam pomóc, polecieli najlepsi z najlepszych. Może znajdą odpowiedzi na pytanie, które tak nas nurtują. Co się tam stało? Gdzie Mateusz i Werakan mogą być? W Tajlandii mają oni status osoby zaginionej/poszukiwanej, ale nie są prowadzone już tam żadne czynności. Czeka się na to, co czas przyniesie. Nam ciężko jest czekać. Pytacie się mnie co ze zdjęciami satelitarnymi. Na to też czekamy. Tutaj działają osoby, które czuwają cicho nad tą sprawą - dodaje.

- Bardzo chcę Wam podziękować. Za wszystko. Za miłe słowa pocieszenia i nadzieję. Za modlitwy. Za wpłaty na Zrzutkę! Uwierzcie, że płaczę ze wzruszenia jak widzę każdą wpłaconą złotówkę. Sami nie dalibyśmy rady. Są też takie osoby, które pomagają po cichu, ale bardzo skutecznie. Dziękuję bardzo Arturowi Chojeckiemu, Wojewodzie Warmińsko -Mazurskiemu za "wypożyczenie" nam Macieja Rokusa (Maciej jest pełnomocnikiem wojewody do spraw bezpieczeństwa). Posłowi Wojciechowi Kossakowskiemu -wiem, że po cichu, ale skutecznie działasz... Doceniam bardzo i dziękuję! - czytamy na FB siostry zaginionego.

Płetwonurkowie sprawdzą, czy taki sam kajak, po napełnieniu się wodą, może zatonąć. Testom poddadzą też kamizelki, które mieli na sobie. W trakcie czynności może zapaść decyzja o wykorzystaniu dodatkowego sprzętu.

Wy też możecie pomóc. Zbiórka trwa. Serdecznie polecamy wsparcie tej misji.

https://zrzutka.pl/btake7