środa, 29 styczeń 2020

Rusza nabór do bezpłatnej Szkoły Liderów Ekonomii Społecznej - Zapraszamy!

W imieniu organizatorów - Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku - serdecznie zapraszamy do udział w rekrutacji Szkoły Liderów Ekonomii Społecznej organizowanej przez ełcki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku (prowadzony przez Stowarzyszenie ADELFI).

  - Cykl sześciu dwudniowych szkoleń kierujemy do osób, które chcą wzmocnić swoje umiejętności i kompetencje liderskie oraz poszerzyć wiedzę o ekonomii społecznej, aby lepiej działać na rzecz swojej organizacji i społeczności lokalnej.

 - Do udziału w Szkole Liderów Ekonomii Społecznej zapraszamy pracowników jednostek samorządu terytorialnego oraz pracowników, członków i wolontariuszy organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, oleckiego, piskiego i węgorzewskiego.
 
Czym jest Szkoła Liderów?

To cykl sześciu darmowych szkoleń z dziedzin, które pomagają w aktywizacji lokalnych społeczności i są niezbędne do właściwego zarządznia organizacją. W cyklu co roku biorą udział pracownicy jednostek samorzadu terytorialngo, oraz członkowie i pracownicy organizacji pozarzadowych z subregionu ełckiego. (powiatu ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, oleckiego, piskiego i węgorzewskiego).

Program Szkoły Liderów obejmuje sześć dwudniowych szkoleń:

22-23.02 Lider, animator, aktywista? Kim jestem dla siebie a moja rola w lokalnym środowisku - szkolenie diagnozujące moją rolę w lokalnym środowisku, określające wizję tego, czego bym chciał/a, wyznaczające cele, wzmacniające poczucie własnej wartości jako lokalnego działacza, integrujące, rozwijające kompetencje osobiste.

14-15.03 Ekonomia społeczna (ES) jako element rozwoju lokalnego i osobistego - czym jest ES, jakie ma formy, z jakich korzysta narzędzi, idea, misja, znaczenie ekonomii społecznej w rozwoju społeczności i jednostki, dobre praktyki – co potrafi zdziałać umiejętne i racjonalne wykorzystanie ES w lokalnym środowisku.

4-5.04 Lider bez zespołu, zespół bez lidera. Budowanie partnerstw i dobrego zespołu - celem szkolenia jest zdobycie umiejętności diagnozowania zasobów i budowania zespołu oraz partnerstw wokół idei, koncepcji, pomysłu, tak by stały się możliwe do zrealizowania.

9-10.05 Jak angażować ludzi wokół idei: komunikacja jako podstawa współpracy - język bez barier i przemocy to język angażujący i wspierający, jak porozumiewać się skutecznie, osiągnąć świadomość siebie i innych w procesie komunikacji, motywować i słuchać informacji zwrotnych - praktyczne warsztaty z komunikacji.

30-31.05 Skąd pozyskać pieniądze i jak je rozliczyć – to szkolenie ABC każdego lidera poszukującego dofinansowania własnych działań. Syntetyczne przedstawienie źródeł finansowania, narzędzia do rozliczeń oraz monitoringu, podstawowa sprawozdawczość.

20-21.06 Od idei do działania. Kreowanie koncepcji inicjatyw ekonomii społecznej – kreowanie pomysłów na konkretne inicjatywy ES w środowisku lokalnym, jak przejść od pomysłu do konkretów czyli planowanie i krótkie uporządkowanie w działania.
 
Szkoła Liderów Ekonomii Społecznej jest bezpłatna. Organizator zapewnia nocleg, wyżywienie oraz materiały dydaktyczne.

UWAGA!!! Miejsce szkoleń zostanie podane do wiadomości po rozstrzygnięciu zapytania ofertowego.

Warunkiem uczestnictwa w cyklu szkoleń jest złożenie formularza zgłoszeniowego do Szkoły Liderów Ekonomii Społecznej.Osoby zakwalifikowane do cyklu szkoleń będą zobowiązane do podpisania umowy szkoleniowej, stanowiącej załącznik do formularza zgłoszeniowego. Uczestnicy zostaną wybrani podczas otwartego naboru. Na zgłoszenia do Szkoły Liderów Ekonomii Społecznej czekamy do 17.02.2020 roku do godziny 16.00. Formularze zgłoszeniowe należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Formularz znajdziecie na stronie
https://bit.ly/37C1WGF

W przypadku problemów z zebraniem pełnej grupy szkoleniowej (12 osób) organizator zastrzega sobie prawo do przedłużenia rekrutacji, a także do zmiany terminu szkolenia.
 
Szczegółowy program oraz informacje o naborze znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: http://adelfi.pl/rusza-trzecia-edycja-szkoly-liderow-ekonomii-spolecznej!.html
 
Serdecznie zachęcamy!