piątek, 31 styczeń 2020

"EkoWalentynki - czyli kochamy recykling!" ze słodkim upominkiem

W lutym 2020 rusza X edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling!".

 - W Dniu Zakochanych - 14 lutego 2020 zainaugurujemy naszą akcję rozdając lizaki w kształcie serca, a to wszystko w zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W ramach "EkoWalentynek" pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. Zbiórkę baterii i elektroodpadów będziemy prowadzić do 22 kwietnia 2020 roku - czyli do Dnia Ziemi!  - czytamy na stronie Centrum Edukacji Ekologicznej. 

W zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, organizatorzy rozdawać będą słodkie upominki - lizaki serduszka. 

MIEJSCE ZBIÓRKI

CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W EŁKU

ul. PARKOWA 12

pn-pt godz. 7:30-15:30

Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu baterii oraz elektroodpadów.
 
Dlaczego nie wolno wyrzucać zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami?
 
Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi. Zużyty sprzęt może zawierać substancje (np: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon), które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska! Za wyrzucenie elektroodpadów w miejsca do tego nieprzeznaczone grożą wysokie kary pieniężne – do 5000 zł! Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest ekolog i  podróżnik
Dominik Dobrowolski

Źródło: Centrum Edukacji Ekologicznej 

82585728 2244490969178246 9172353447490486272 o