środa, 12 luty 2020

Zapraszamy do Ełku. Najbliższe wydarzenia

Miejskie jednostki przygotowały szereg wydarzeń, wśród których są m.in.: "My Słowianie" – wykład, Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem, „Wschodniopruskość” – klucz do zrozumienia XX-wiecznej historii regionu, Farsa "One i My!" -  w wykonaniu Stanisława Górki, "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling !" czy Ełcka Liga Pływacka, runda III. Serdecznie zapraszamy do Ełku, mieszkańców zachęcamy do udziału w wydarzeniach. 

8601cfeee74f433cb2e778d223f7ed06

"My Słowianie" - wykład, 12 lutego

Tematyką spotkania będzie odpowiedź na pytanie "czym jest miłość?". Miejska Biblioteka Publiczna. Start o godz. 18.00. Udział bezpłatny.

Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem, 12 lutego

Podczas wydarzenia będzie można spróbować sztuki pisania prawdziwym wiecznym piórem. Start o godz. 10.00 w Oddziale dla dzieci MBP. Udział bezpłatny.

„Wschodniopruskość” – klucz do zrozumienia XX-wiecznej historii regionu, 13 lutego

Gościem spotkania będzie prof. dr hab. Robert Traba (Instytut Studiów Politycznych PAN). Muzeum Historyczne w Ełku. Start o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Farsa "One i My!" -  w wykonaniu Stanisława Górki, 13 lutego

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na farsę z o relacjach męsko-damskich, pełną angielskiego humoru pt. ONE & MY! (ONE czyli Wy, drogie, nieocenione kobiety i MY, czyli my, niedocenieni mężczyźni). Strat o godz. 18.00. Wstęp wolny.

"EkoWalentynki - czyli kochamy recykling !", 14 lutego – 22 kwietnia

X edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling!". W zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można otrzymać słodkie upominki - lizaki serduszka. Miejsce zbiórki: Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku w godz. 7.30 - 15.30.

Spotkanie z Adamem Zbyrytem , 14 lutego

Tematem wydarzenia będzie rynek wydawniczy poruszający aspekty funkcjonowania świata roślin i zwierząt. O tym, które pozycje warto przeczytać, czego one dotyczą i wiele innych ciekawostek na temat książek przyrodniczych opowie Adam Zbyryt z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Centrum Edukacji Ekologicznej. Start o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Akademia Malucha, 15 lutego

W programie zajęć m.in.: zabawy plastyczne, muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem chusty Klanza, głośne czytanie bajek, projekcja bajek czy dziecięce masażyki w rytm muzyki. Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku. Start godz. 11.00.

Ełcka Liga Pływacka, runda III, 16 lutego

W zawodach biorą udział zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych. Zgłoszenia można przesyłać pocztą elektroniczną do 12 lutego 2020 r. Park Wodny w Ełku. Start o godz. 8.30. Udział płatny.

Wykład otwarty MHE: Pożegnanie Sulawesi - Iwona Adeszko, 18 lutego

Spotkanie dotyczyć będzie kultury Indonezji i jej specyficznych aspektów,  o których opowie Iwona Adeszko. Start o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Konkurs - najpiękniejsze serce kaziukowe, do 20 lutego

Prace można składać do 20 lutego w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Sportowych w Ełku (ul. Suwalska 15) lub do Czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku.

Kaziuki 2020

WYDARZENIA W EŁCKIM CENTRUM KULTURY

Warsztaty fotograficzne dla seniorów „Żywe Obrazy”, 15.02, 10:00-16:00 Sala Zebra

Uczestnicy warsztatów wykonają serię zdjęć inspirowanych obrazami znanych malarzy (min. Johannes Vermeer, George de La Tour, Jacques – Louis David czy Jacek Malczewski). Seniorzy będą mogli sprawdzić się po obu stronach obiektywu – zarówno robić zdjęcia, jak i do nich pozować. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy ( w pokoju nr 7 w budynku ECK lub telefonicznie 87 621 52 45).

Potańcówka dla seniora, 19.02, 17:00-21:00 Sala Zebra

To doskonała okazja do wspólnej zabawy, tańców, długich rozmów czy wspomnień. Nie zabraknie też dobrej muzyki, która uatrakcyjni ten wspólnie spędzony czas. Koszt biletu wynosi 20 zł, za okazaniem Ełckiej Karty Seniora - koszt biletu 10 zł. Bilety wydawane będą od 10 lutego 2020 r. w kasie Ełckiego Centrum Kultury, ul. Wojska Polskiego 47. Liczba miejsc jest ograniczona (liczy się kolejność zgłoszeń). Udział w zabawie możliwy będzie tylko z ważnym biletem.

Wernisaż wystawy Andrzeja Strumiłło, 20.02, 18:00 Galeria Ślad

Andrzej Strumiłło
Artysta malarz, fotografik, grafik i ilustrator książek, autor wierszy i dzienników, animator życia artystycznego i społecznego. Głównym motywem na obrazach artysty w danym cyklu są skrzydła. „Lot to istota uskrzydlona, istota człowiekopodobna, bliska człowiekowi. Tęsknota człowieka do skrzydeł nie jest niczym nowym, jest stara jak ludzkość, ona zawsze nam towarzyszyła, te skrzydła czasem unoszą nas bardzo wysoko, bo nawet zaniosły nas na księżyc” – Andrzej Strumiłło. Wstęp wolny.

Koncert Lubelskiej Federacji Bardów, 28.02  - 19:00 Sala widowiskowa

Zapraszamy na absolutnie topową formację w domenie piosenki literackiej, turystycznej, artystycznej oraz kabaretowej. W roku jubileuszowym prezentuje utwory własnego autorstwa z  domieszką klasyki Boba Dylana, Leonarda Cohena i Edwarda Stachury.

Skład:

Katarzyna Wasilewska – śpiew, skrzypce
Jan Kondrak – śpiew, gitara akustyczna, prowadzenie
Marek Andrzejewski – śpiew, gitara akustyczna
Piotra Selim – śpiew, instrumenty klawiszowe

Bilety w cenie 30 zł. Dostępne w kasie biletowej oraz na www.eck.elk.pl

Kaziuki, 29.02 parking przy ECK oraz sala widowiskowa

Tradycyjny jarmark w ramach Kaziuków, na którym swoje produkty zaprezentują rękodzielnicy oraz producenci wyrobów naturalnych. Start godzina 10:00. O godzinie 18:00 zapraszamy z kolei na występy artystyczne. Zaprezentują się zespoły z Białorusi: Studio Tańca „Galaktyka B”, zespół instrumentalny „Con Amore” oraz kwartet „Lira”. Wstęp bezpłatny – wejściówki do odebrania w kasie biletowej ECK.

Kaziuki, 1.03, Sala Zebra

17:00    „Cafe Retro” – widowisko taneczno – muzyczne - Mazurski Zespół Pieśni i Tańca „Ełk”. Bilety do nabycia w kasie biletowej ECK

20031977 1948284248518958 4746932584749052411 n