poniedziałek, 24 luty 2020

Pani Aneta Werla nadal pokieruje Ełckim Centrum Kultury

Fot. FB Tomasz Andrukiewicz Fot. FB Tomasz Andrukiewicz

- Pani Aneta Werla nadal pokieruje Ełckim Centrum Kultury. Swoje obowiązki obejmie po przeprowadzonej procedurze konkursowej, na którą zdecydowałem się po zakończeniu okresu, na który wcześniej powołałem dyrektor. Serdecznie gratuluję!  - czytamy na oficjalnym fanpage'u Prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza. 

 - Konkursy przeprowadzane są w placówkach oświatowych: szkołach, przedszkolach, instytucjach kultury oraz innych jednostkach organizacyjnych
miasta. 
W ramach konkursu kandydatka zaprezentowała koncepcję funkcjonowania i rozwoju ECK, w tym pomysły na nowe wydarzenia kulturalne oraz rozwój lub modyfikację istniejących. Wskazała również dodatkowe źródła finansowania, które zamierza pozyskać na realizację przedsięwzięć kulturalnych. W ciągu ostatnich lat wraz ze współpracownikami zrealizowała ponad 20 projektów inwestycyjnych i nieinwestycyjnych, finansowanych z UE i innych źródeł.

 - Ełckie Centrum Kultury zarządza również Szkołą Artystyczną, która jest częścią ECK oraz amfiteatrem. Jesienią tego roku otwarta zostanie również nowa sala koncertowo-teatralno-warsztatowa, która dobudowywana jest do głównego budynku centrum. ECK realizuje liczne wydarzenia artystyczne: festiwale, koncerty, wystawy, turnieje, konkursy, prezentacje. Prowadzi kino. W ECK funkcjonuje wiele grup, poczynając od Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Ełk", przez Miejską Orkiestrę Dętą, grupy teatralne, chór seniora „Pojezierze”. Prowadzone są zajęcia artystyczne, w tym taneczne, plastyczne i inne dla dzieci, młodzieży, dorosłych, w tym seniorów.

 - Aneta Werla przez ostatnie 7 lat pełniła obowiązki i funkcję dyrektora ECK, a wcześniej była pracownikiem i Naczelnikiem Wydziału Promocji, Sportu i
Kultury Urzędu Miasta Ełku! 

 87348038 2961698307212869 7324807088259989504 o