czwartek, 09 lipiec 2020

Mistrzostwa Europy Skuterów Wodnych odbędą się w Ełku

Fot. http://www.motorowodniacy.org/ Fot. http://www.motorowodniacy.org/

Sezon 2020 w imprezach mistrzowskich skuterów wodnych rozpoczął się na początku lutego w Kuwejcie, potem zatrzymał się na kilka miesięcy z powodu pandemii COVID-19. Mamy jednak dobre wiadomości - ​​Mistrzostwa Europy Skuterów Wodnych odbędą się w co najmniej dwóch rundach z finałem w Ełku.

Nowe terminy ME Skuterów Wodnych:

• 28/30 sierpnia - Levelek, Węgry

• 4/6 września - Ełk, Polska

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wznowić naszą działalność wyścigową i potwierdzić co najmniej dwie rundy Mistrzostw Europy - powiedział Raimondo di San Germano, dyrektor generalny Aquabike Promotion. - Jest to wynik ciężkiej wspólnych działań i wielkiego wsparcia, jakie otrzymaliśmy od naszych partnerów i lokalnych organizatorów na Węgrzech i w Polsce – podsumował.

Z uwagi na pandemię COVID-19 „H2O Racing”, czyli podmiot upoważniony przez Międzynarodową Unię Motorowodną UIM do organizacji i promocji ME i MŚ Skuterów Wodnych, udostępnił specjalny „Protokół Bezpieczeństwa Sanitarnego”, który ma zostać wdrożony przez lokalnych organizatorów zgodnie z lokalnymi przepisami.

Ranga Mistrzostw Europy Skuterów Wodnych rośnie z roku na rok. W poprzednim sezonie odbyły się trzy rundy, w których łącznie wystartowało ponad 100 zawodniczek i zawodników, a  my mieliśmy ogromne powody do dumy, bo nasi reprezentanci wywalczyli aż cztery medale w 2019 roku:

ZŁOTO - Anna Jachimek w klasie RUN GP4 Ladies (klub Prima Jet Łódź)
BRĄZ - Amanda Karasek w klasie RUN GP4 Ladies (WKSM Jetriders)
BRĄZ - Andrzej Wiśniewski w klasie RUN GP1 (Black Shadows Power Team Ełk)
BRĄZ - Konrad Wróbel w klasie RUN GP2 (Black Shadows Power Team Ełk)

Źródło: http://www.motorowodniacy.org/