środa, 14 październik 2020

Obchody Dnia Dziecka Utraconego

Fot.elk.pl Fot.elk.pl

W czwartek 15 października obchodzony będzie Dzień Dziecka Utraconego. W ramach obchodów o godzinie 16:00 zostanie odprawiona Msza Święta w par. pw. Opatrzności Bożej w Ełku, a następnie pochówek dzieci utraconych na Cmentarzu Komunalnym nr 1. 

A3A536E8 E273 4262 93E5 1ECE4B38534F 

W ramach obchodów Dnia Dziecka Utraconego, 15 października o godz. 16:00, odbędzie się uroczysta Msza Święta w kościele pw. Opatrzności Bożej w Ełku w intencji rodziców, którzy doświadczyli straty swoich dzieci. Po Mszy Świętej odbędzie się zbiorowy pochówek dzieci utraconych na Cmentarzu Komunalnym nr 1 w Ełku.

Dzięki obowiązującemu prawu, rodzice mogą pochować swoje utracone dziecko indywidualnie lub w wyznaczonym na terenie Cmentarza Komunalnego w Ełku zbiorowym Grobie Dzieci Utraconych.

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Ełku, z dnia 1 lipca 2014 r. w trosce o rodziców przeżywających ból po stracie swoich dzieci oraz celem oddania należnego szacunku dzieciom utraconym, w Ełku odbywa się pochówek dzieci utraconych i pozostawionych w szpitalu. Jest on finansowany ze środków budżetu miasta. Zbiorowy pochówek organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku.

Źródło: elk.pl