sobota, 15 grudzień 2018

Widowisko sportowe w Ełku. Kickboxerzy zmierzyli się w formule K1

Za nami wyczekana, pełna emocji gala, w hali sportowo-widowiskowej na os. Jeziorna w Ełku, gdzie  zaprezentowali się reprezentanci najostrzejszej formuły kickboxingu – K1. Gala DSF Kickboxing Challenge Eliminator rozpoczęła się o godz. 19.00. Organizatorem gali była ełcka Szkoła Walki Thor we współpracy z DSF Kickboxing Challenge -polską federacją promującą kickboxing. Impreza była możliwa przede wszystkim dzięki DSF Kickboxing Challenge, hojnym sponsorom, i naszemu miastu. Zawodnicy stoczyli 8 pojedynków w formule K-1 (3 rundy po 3 minuty). Jak podkreślają organizatorzy, poziom był bardzo wysoki, czyniąc z wczorajszej gali prawdziwe widowisko sportowe. 

- Startują tu reprezentanci kadry narodowej, kadrowicze, mistrzowie Europy, wicemistrzowie i Ci, którzy trenują od dziecka – mówiła Katarzyna Sztramko, prezes Szkoły Walki Thor.

Bardzo pozytywnie zaskoczyło także zainteresowanie galą.

- Już w drugim tygodniu nie było wejściówek, do dziś dostawaliśmy zapytania czy nic się zwolniło.

Kickboxing ma rożne formuły, np. full contact, gdzie dozwolone są wszystkie techniki nożne i bokserskie powyżej pasa, low kick gdzie dozwolone są wszystkie techniki bokserskie oraz kopnięcia do wysokości głowy, nie ma minimalnej liczby kopnięć na minutę, nie wolno kopać kolanem ani uderzać łokciem. Formuła dzisiejszych rozgrywek K-1 polegała na tym, że dozwolone były wszelkie techniki bokserskie, obrotowe uderzenia pięścią, kopnięcia oraz ciosy kolanami, bez względu na wysokość; nie wolno uderzać łokciem; walka odbywa się na ringu, zawodowo trwa 3x3 lub 5x3 min jeśli walczy się o pas ( bo amatorskie rundy trwają po 2 minuty). Punktowane były tylko mocne uderzenia, takie, które „zaburzają rytm”, przeciwnik musi to odczuć. Dodatkowo są to walki zawodowe. Walki zawodowe – bez ochraniaczy!

Przed publicznością zmierzyli się: 

  • Paweł Szostak vs Daniel Kolasiński  - pojedynek wygrał Daniel Kolasiński. Jak się pózniej okazało to także zwycięzca finałowej walki wiczoru. 
  • Damian Piskorz vs Bartosz Guz - pojedynek wygrał Damian Piskorz 
  • Kama Gołębiewska vs Paulina Ilnicka - walkę wygrała Kama Gołębiewska
  • Bartek Witkowski  vs Michał Benben - walkę wygrał Michał Benben 
  • Rafał Tronci vs Radosław Kuzia - walkę wygrał Radosław Kuzia 
  • Sebastian Dziama vs Bartosz Dołbień - walkę wygrał Bartosz Dołbień 

Najlepsi w finale - walka wieczoru

Zwycięzcy dwóch pierwszych walk tzw. eliminatora awansowali do finału. Zmierzyli się ze sobą w ostatnim pojedynku -  w walce wieczoru. W walce finałowej eliminatora o kontrakt zawalczyli: Damian Piskorz i Daniel Kolasiński. 

Zwycięzca

Wyczekany zwycięzcą emocjonującego wieczoru to Daniel Kolasiński z Palestra Warszawa, który podpisze kontrakt z federacją DSF Kickboxing Challenge

Wideo - streszczenie gali 

A tak się wszystko zaczynało. Zawodników odwiedziliśmy także w szatni, życząc powodzenia i pięknych walk! 

annaanasy 3

annaanasy 1

 annaanasy 2

Walki i puchary 

aaala

aala

aaala2

aaaaa

beben1

aka

aaaa

dodaj

alinka

adinka

anastazja1

ano

IMG 5309

aama

AAA

zwyciezsca

AAA1