poniedziałek, 11 styczeń 2021

Testowanie nauczycieli z Ełku na obecność SARS-Cov-2

Już dziś (11 stycznia) rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Badania potrwają do 15 stycznia 2021 r. 

Badania będą dobrowolne i bezpłatne. Mogli na nie się zgłosić nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły. Z  danych wynika, że do udziału w testach w całym kraju zgłosiło się ok. 170 tys. osób. Badania będzie można zrobić w 600 punktach wymazowych na terenie kraju. Wspomagać akcję będzie 130 zespołów Wojsk Obrony Terytorialnej.

Testowanie w Ełku 

W Ełku testowanie nauczycieli odbędzie się jutro (12 stycznia). Z ełckich placówek przebadanych zostanie blisko pół tysiąca osób. O tym, czy dzieci wrócą do szkoły nie zadecyduje jednak wynik testów nauczycieli lecz stan epidemii pod koniec tygodnia  - przekonuje resort zdrowia. 

 - Testowanie odbędzie się w trzech ełckich placówkach, w Szkole Podstawowej nr 4, Szkole Podstawowej nr 3 i w Zespole Szkół Sportowych - informuje  Mariusz Oszmian z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej. 

Testom na chwilę obecną nie zostaną poddani nauczyciele przedszkoli, którzy cały czas wykonują swoje obowiązki.